Виїзне засідання обласної координаційно-методичної ради з правової освіти населення

e-mail Друк PDF

22 березня під головуванням першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка відбулося виїзне засідання обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення у Семенівському районі. У заході взяли участь члени Семенівської районної МКМР з правової освіти населення, начальники відділів, управлінь Семенівської райдержадміністрації, голови Великобагачанської, Глобинської, Оржицької, Хорольської районних МКМР, сільські голови, директори загальноосвітніх навчальних закладів, фахівці із соціальної роботи та ін.

Відкрив засідання Володимир Онищенко, який зазначив, що загалом рівень правової освіти населення потребує покращення, проблеми, з якими стикається пересічний громадянин, необхідно вирішувати у руслі дотримання законодавства.

У ході засідання розглядалися питання стану виконання у 2012 році Програми правової освіти населення Семенівського району на 2011-2015 роки, яке висвітлив голова Семенівської районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, перший заступник голови райдержадміністрації Валентин Назаренко.

 

Начальник Семенівського районного управління юстиції Віктор Юрченко доповів про роботу з координації право освітньої діяльності в органах виконавчої влади, підприємствах та організаціях району. Свої пропозиції та побажання висловлювали сільські голови: Веселоподільський - Інна Календарь, Оболонський -Сергій Гамбаль, Вереміївський – Анатолій Антипчук. Також особливо актуальним для сьогоднішнього суспільства, а особливо для молоді, є питання профілактики насильства в сім’ї та в дитячому середовищі, чому і були присвячені доповіді Наталії Драч – методиста Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.В.М.Остроградського, Тамари Таран – начальника служби у справах дітей Семенівської райдержадміністрації, Людмили Лопати – начальника відділу освіти, молодів та спорту, В’ячеслава Неведріна – оперуповноваженого групи кримінальної міліції у справах дітей Семенівського РВ УМВС.

Обговорювалося також питання  роботи громадських приймалень при райдержадміністраціях, відмічено, що це питання досить актуальне. Робота громадських приймалень вкрай необхідна сільському населенню, оскільки юридичні консультації надаються на безоплатній основі кваліфікованими фахівцями.  Особливо на даний час, коли проводяться зміни у порядку оформлення права на земельну ділянку та інше майно.

У своїх доповідях виступаючі акцентували увагу на співпрацю органів виконавчої влади, засобів масової інформації, освітніх, культурних закладів, установ, організацій в напрямку правової освіти населення, а також окреслили проблемні питання в роботі.

За результатами засідання прийняті конкретні рекомендації, які направляються усім членам МКМР до відома та використання в роботі.