Іван МОМОТ: Пошук додаткових ресурсів громади повинні починати на своїх територіях

e-mail Друк PDF

Минулого тижня відбулося засідання Ради Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, на якому підведені підсумки конкурсного відбору 2012 року. Полтавщина на цьому конкурсі була достойно представлена і стала одним із регіонів із найбільшою кількістю переможців - 15 проектів, підготовлених нашими земляками, отримали заслужену перемогу! Хочу привітати авторів проектів, які досягли такого високого результату і всіх, хто подавав свої матеріали на Конкурс.

Дуже важливо, що завдяки ініціативності, узгодженій роботі формуються команди однодумців, зацікавлених у розвитку своїх території. До смаку перемоги додається ще й відчутний фінансовий аспект.Всього на виконання цих 15 проектів буде спрямовано біля 5 млн. грн., половина з них – кошти державного бюджету.

У минулому році 40 територіальних громад стали переможцями обласного конкурсу проектів розвитку. Депутати вже проголосували за виділення з обласного бюджету 1 млн.220 тис. грн., загальна вартість цих проектів складає понад 3 млн. грн. Простий підрахунок показує, що завдяки реалізації проектів тільки двох названих конкурсів – Всеукраїнського і обласного – 8 млн. грн. будуть спрямовані на виконання проектних завдань, важливих для життєдіяльності громад. Отже, коли ми говоримо про необхідність пошуку додаткових ресурсів, то починати його потрібно саме на місці, на рівні громади.

На останньому засіданні Ради регіонів Президент України Віктор Федорович Янукович наголошував, що місцева влада повинна комплексно задіяти всі можливості щодо наповнення бюджетів з максимальним використанням існуючих у регіонах ресурсів.

Проектний підхід до розвитку територій якраз працює саме в такому напрямку, акумулюючи всі наявні ресурси, дозволяє не розпорошувати їх, а спрямовувати на досягнення дуже конкретних результатів у стислі строки.