Іван Момот зустрівся з керівником швейцарсько-українського проекту DESPRO

e-mail Друк PDF

26 березня голова обласної ради Іван Момот зустрівся з керівником швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) Оксаною Гарнець та группою експертів проекту.

Як повідомила Оксана Гарнець, проект DESPRO фінансується Швейцарською Конфедерацією, спрямований на оптимізацію системи управління та сприяння ефективному місцевому розвитку в Україні. DESPRO бере участь у співфінансування проектів з водопостачання, водовідведення та поводження з твердими побутовими відходами, які реалізуються у сільській місцевості із залученням місцевих громад та об’єднань громадян.

На сьогодні DESPRO успішно працює в Автономній Республіці Крим, у Вінницькій та Сумській областях. Передбачається, що географія діяльності охопить ще одну область. На сьогодні надійшли відповідні пропозиції та матеріали з Дніпропетровської, Львівської, Івано-Франківської, Донецької та Полтавської областей.

У ході зустрічі, в якій взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Животенко, заступник голови облдержадміністрації Олена Адамович, директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр Тонков, начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Дмитро Орлов, було обговорено можливості впровадження DESPRO на Полтавщині.

Голова обласної ради наголосив, що протягом останніх років обласна влада запровадила практику співфінансування ініціатив громад, як інаправлені на розв’язання актуальних проблем розвитку територій, поінформував гостей про досвід щодо реалізації в області Проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», проектів-переможців обласного конкурсу розвитку територіальних громад Полтавської області.

Як зазначив Іван Момот, проблеми забезпечення якісного водопостачання сільських населених пунктів області, утилізації твердих побутових відходів є одними із найбільш болючих. На їхнє вирішення спрямовані Програма «Питна вода Полтавщини» на 2011-2020 роки, Регіональна програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства Полтавської області на 2011-2014 роки, обласна Програма поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки, Програма соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області.

- Від того, наскільки швидко і успішно нам вдасться вирішити ці проблеми, у значній мірі залежить майбутнє полтавського села, - підкреслив Іван Момот.

Він наголосив, що ініціативи громад, підтримані владою та європейськими проектами, дають позитивні результати не лише щодо покращення інфраструктури сільських населених пунктів, а й щодо розширення можливостей мешканців громад впливати на прийняття управлінських рішень, долучатися до активної участі у розвитку територій.

Тож співпраця з DESPRO, за словами Івана Момота, є для Полтавщини важливою, корисною і цікавою.

Перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Животенко підтвердив, що Полтавський регіон готовий до впровадження швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) технічно й організаційно.