Перші керівники області зустрілися з фермерами

e-mail Друк PDF

29 березня у Полтаві за участі голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Олександра Удовіченка та голови обласної ради Івана Момота відбулася нарада голів фермерських господарств Полтавської області, на якій розглянуто питання про роль фермерських господарств у соціально-економічному розвитку територій.

На початку зібрання Олександр Удовіченко та Іван Момот урочисто вручили групі фермерів почесні відзнаки Міністерства аграрної політики та продовольства України, облдержадміністрації та обласної ради, яких вони удостоєні за звитяжну працю та активну громадянську позицію.

У тому, що наша область займає провідні позиції серед регіонів держави за показниками соціально-економічного розвитку є й заслуга фермерських господарств, - наголосив Олександр Удовіченко.

Сьогодні на Полтавщині функціонують 1770 фермерських господарств, які обробляють 240 тис. га землі. Здебільшого фермери займаються вирощуванням зернових і технічних культур, овочівництвом і тваринництвом.

Фермерські господарства орендують у селян 30 тисяч паїв, забезпечують роботою 5 тис. працівників.

Для того, щоб якомога краще реалізувати наявний потенціал у сільському господарстві, розвинути інфраструктуру сіл і селищ, на думку Олександра Удовіченка, необхідно об’єднати зусилля органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних громад і сільгоспвиробників.

У своєму виступі голова обласної ради Іван Момот зазначив, що обласна рада приділяє увагу розвитку агропромислового комплексу області – депутати прийняли обласні програми щодо підтримки сільськогосподарської дорадчої діяльності в області, розвитку галузі тваринництва, забезпечення продовольчої безпеки, соціального розвитку сільських населених пунктів, які сьогодні успішно впроваджуються.

Голова обласної ради висловив вдячність керівникам фермерських господарств за небайдужість до проблем територіальних громад, долі полтавського села, активну участь у розбудові його соціальної інфраструктури. Так, у 2012 році на відновлення дитячих садочків, ремонт загальноосвітніх шкіл, сільських Будинків культури, закладів охорони здоров’я, освітлення вулиць фермерські господарства спрямували понад 12 млн. грн.

Ведучи мову про підтримку фермерських господарств із обласного бюджету, Іван Момот ініціював розроблення та внесення на розгляд обласної ради проекту обласної Програми підтримки фермерських господарств, яка сприятиме забезпеченню стабільного динамічного розвитку фермерських господарств на основі запровадження нових форм ринкових відносин.

У ході наради також виступили директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Москаленко, начальник головного управління Держземагентства України в Полтавській області Євгеній Кусяка та інші.

Йшлося про створення умов для збільшення виробництва сільськогосподарської продукції у фермерських господарствах, кредитування, отримання дотацій і компенсацій із держбюджету, забезпечення сільськогосподарською технікою, активізацію роботи дорадчої служби, регулювання земельних відносин, підвищення родючості земель, розвиток садівництва й ягідництва у фермерських господарствах.

У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула, керівники районів.