Під контролем громади – регіональне ЖКГ

e-mail Друк PDF

3 квітня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, яке за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка та заступника голови обласної ради Володимира Марченка провів голова комісії Степан Бульба.

У роботі зібрання взяли участь керівники профільних та дотичних департаментів і управлінь облдержадміністрації, обласних комунальних підприємств ЖКГ, ряду райдержадміністрацій, група сільських та селищних голів, представники громадськості, ЗМІ.

Проаналізовано хід виконання регіональної Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Полтавської області на 2011-2014 роки та обласного плану створення ОСББ, про що доповів директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр Тонков.

 

Свої думки, зауваження і пропозиції у ході тематичної дискусії висловили депутати обласної ради Ігор Горжій, Віктор Гришанов, Андрій Козерод, Олег Романчук, В’ячеслав Стеценко, Володимир Чернявський, громадські активісти.

Констатовано, що протягом 2012 року підприємствами житлово-комунального господарства забезпечено цілодобову подачу холодної та гарячої води, оперативне усунення аварійних ситуацій систем теплопостачання.

У 2012 році для покращення послуг з вивезення та утилізації твердих побутових відходів за рахунок коштів обласного екологічного фонду придбано 24 одиниці спеціалізованої сміттєзбиральної техніки та 70 контейнерів.

Для технічного переоснащення об’єктів теплопостачання залучено 32,6 млн грн, у тому числі з Державного бюджету – 9,6 млн грн, із місцевих бюджетів – 0,5 млн грн, коштів підприємств – 19,7 млн грн, кредитних – 2,8 млн грн.

У водопровідно-каналізаційному господарстві для надання послуг на належному рівні, забезпечення в достатній кількості якісною питною водою, зменшення втрат цієї води в системах водопостачання, поліпшення санітарно-епідеміологічного та екологічного стану залучено 55,3 млн грн, у тому числі з Державного бюджету – 5 млн грн, із місцевих бюджетів – 27,5 млн грн, коштів підприємств – 6 млн грн, кредитних – 16,8 млн грн. За рахунок коштів Державного та обласного бюджетів проводилися роботи з будівництва та реконструкції 19 об’єктів.

Всього у 2012 році з різних джерел фінансування на розвиток житлово-комунального господарства, залучено 216 млн грн, тоді як Програмою за прогнозними обсягами фінансування у 2012 ріці було передбачено залучення 403 млн грн.

На забезпечення оснащення наявного житлового фонду будинковими засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії Програмою передбачалося залучення з різних джерел фінансування 43 млн грн, залучено 1, 09 млн грн.

У 2012 році за рахунок використання кредитних коштів проведена робота щодо модернізації котелень ОКВПТГ „Полтаватеплоенерго”, що дало можливість перевести котельні на автоматичний режим роботи. Пропозиції ОКВПТГ „Полтаватеплоенерго” включені до фінансової Програми DemoUkrainaDH, яка реалізується в рамках співпраці Міністерства регіонального розвитку України з Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) та Шведським агентством з міжнародного розвитку (SIDA).

У 2012 році в рамках співпраці КП „Кременчукводоканал” зі Світовим банком виконано реконструкцію 6 із 19 запланованих каналізаційних насосних станцій.

Основними факторами, які суттєво ускладнюють фінансово-економічний стан підприємств, є зростання цін на енергоносії та їх вплив на собівартість послуг, невідповідність затверджених тарифів на житлово-комунальні послуги витратам на їх виробництво, недостатній рівень оплати споживачами внаслідок їх низької платоспроможності. Отриманих коштів не вистачає на проведення оплати за спожиті енергоносії в повному обсязі.

З метою поглиблення демонополізації у сфері утримання житлового фонду, створення конкурентного середовища на ринку житлово-комунальних послуг створено 360 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, що обслуговують 452 будинки загальною площею 1169,6 тис. м2, діють 266 будинкових комітетів та 227 житлово-будівельних кооперативів, що належать до форм самоорганізації населення. Таким чином, функціонує 853 об’єднання громадян, що належать до форм самоорганізації населення, які обслуговують 945 житлових будинків (станом на 01.01.2012р. було створено 623 об’єднання громадян, які відносяться до форм самоорганізації населення).

Діють 10 управляючих компаній, у тому числі у м. Кременчуці – 2 (в управлінні яких знаходиться 1177 будинків), у м. Комсомольську – 5 (210 будинків), у м. Полтаві – 3 (111 житлових будинків). Усього управляючими компаніями та приватними підприємствами обслуговується 4738,7 тис. м2 житлової площі, що становить 43,1% від загальної площі житлового фонду області.

Відсутність системи підготовки професійних управителів нерухомістю є однією з причин повільного створення повноцінного ефективного власника багатоквартирного житлового будинку (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлові кооперативи, житлово-будівельні кооперативи тощо.)

Створення такої системи підготовки кадрів є одним із шляхів вирішення проблеми відсутності ринку послуг з професійного управління нерухомістю, послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

На підставі здійсненого аналізу члени постійної комісії ухвалили відповідні стимулюючі Рекомендації та ініціювали проведення цільового спільного засідання з однопрофільними постійними комісіями Полтавських міської та районної рад, де опрацювати проблематику функціонування житлово-комунального господарства обласного центру та приміських територіальних громад.

Під час зібрання обговорено й стан співпраці обласних підприємств житлово-комунального господарства з міськими та сільськими радами, на території яких яких вони надають послуги.

Шляхи удосконалення цієї роботи запропоновано додатково розглянути на спільному засіданні з постійною комісією обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

Депутати, також, підтримали по суті подання голови облдержадміністрації про продовження термінів дії трудових контрактів з генеральним директором комунального підприємства «Полтававодоканал» Олегом Кретовичем та директором комунального підприємства «Лубнитеплоенерго» Володимиром Сахном.