У ПНТУ радилися лідери студентського самоврядування

e-mail Друк PDF

4 квітня у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка за участі заступника голови обласної ради Володимира Марченко та заступника голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Валерія Пархоменка відбулося засідання обласної колегії Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України. Вів засідання Ігор Рева.

У своєму виступі Володимир Марченко наголосив, що Полтавська обласна рада приділяє важливу увагу питанню сприяння реалізації у регіоні молодіжної політики. Він, зокрема, розповів про обласну Програму з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2012 - 2014 роки, в розробці якої активну участь взяли не тільки депутати, а й представники молодіжних громадських організації, студентського самоврядування.

Однією з дієвих форм співпраці обласної ради з лідерами студентської молоді, на думку Володимира Марченка, є «Школа майбутнього депутата», яка традиційно проводиться на території навчально-оздоровчого комплексу «Ворскла» Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. У рамках навчання відбуваються зустрічі студентів із депутатами, «круглі столи», брейн-ринги, тренінги, спортивні змагання між командами студентів та депутатів. На запрошення депутатів студенти брали участь у засіданнях постійних комісій обласної ради та пленарних засіданнях сесій обласної ради.

- Сприяє суспільним ініціативам студентської молоді, її залученню до активної участі у суспільному житті заснований обласною радою щорічний конкурс студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад», - зазначив Володимир Марченко. – Студенти подають на конкурс роботи, що містять науково-теоретичні і науково-практичні дослідження з проблем місцевого самоврядування та побудови громадянського суспільства. Йдеться про поліпшення медичного, транспортного, побутового обслуговування населення, популяризацію фізичної культури і спорту, підтримку малого бізнесу, реформування житлово-комунального господарства, розвиток соціальної інфраструктури сільських населених пунктів, організацію дозвілля молоді, соціально-культурне життя дітей і підлітків та інше. Електронні версії наукових робіт - переможців конкурсу розміщені на сайті обласної ради та доступні для ознайомлення як пересічними громадянами, так і керівниками органів місцевого самоврядування.

Про значення молоді у суспільному житті нашої країни, вів мову Валерій Пархоменко. Він підкреслив, що молоді люди є уособленням майбутнього держави, активним помічником влади у вирішенні актуальних питань сьогодення.

Учасники зібрання заслухали та взяли до відома інформацію про засідання Президії Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України, яке відбулося у березні 2013 року на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, розглянули питання про організацію виїзного засідання Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України у Полтаві у квітні 2013 року.

Також було обговорено проблему медичного обслуговування студентів полтавських вишів, участь студентської молоді Полтавщини у всеукраїнських акціях: «Зробимо Україну чистою», «Серце до серця».