На контролі - виконання обласних програм

e-mail Друк PDF

9 квітня постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я розглянула підсумки виконання обласної Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2012 рік у частині галузі охорони здоров'я.

У засіданні, яке вів голова комісії Михайло Виноград, взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль.

За інформацією першого заступника директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрія Курилка, на виконання завдань Програми відремонтовано та обладнано 361 медичний заклад у сільській місцевості, у тому числі 236 амбулаторій сімейної медицини, на загальну суму 11977,9 тис. грн. Для покращення медичного обслуговування сільського населення у 2012 році додатково до завдань Програми виконано роботи з реконструкції та капітального ремонту пологового відділення Гадяцької центральної районної лікарні, дитячого відділення Чутівської центральної районної лікарні, отоларингологічного та офтальмологічного відділень, харчоблоку Глобинської центральної районної лікарні; хірургічного та соматичного відділень Кременчуцької центральної районної лікарні, операційних блоків Карлівської та Машівської центральних районних лікарень.

Обговорюючи питання, заступник голови обласної ради Володимир Марченко та голова комісії Михайло Виноград звернули увагу на необхідність будівництва на селі житла для медпрацівників, зокрема для молодих спеціалістів, залучення до вирішення цієї проблеми обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім».

Також у порядку контролю було розглянуто питання про виконання обласної Програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2010-2015 роки. Як зазначив Юрій Курилко, у всіх районах області розроблені та затверджені відповідні місцеві програми. За кошти місцевих бюджетів у минулому році проведена закупівля імунобіологічних препаратів (туберкуліну) на понад 1 млн. грн. Визначено порядок обігу імунобіологічних препаратів, розроблено схеми, графіки та маршрути поставок імунобіологічних препаратів в лікарняні заклади. Постійно удосконалюється інформаційно-комп'ютерна мережа та програмне забезпечення для здійснення моніторингу і своєчасного коригування заходів із імунопрофілактики. Проводиться систематична роз’яснювальна робота з батьками щодо важливості щеплень. Утім, у зв'язку із затримками централізованих поставок імунобіологічних препаратів, у минулому році не вдалося забезпечити своєчасне охоплення дітей щепленнями.

Інформацію Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації про виконання обласної Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2012 рік у частині галузі охорони здоров'я та обласної Програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2010-2015 роки комісія взяла до відома.

У ході засідання депутати розглянули звіти про роботу начальника обласного бюро судово-медичної експертизи Сергія Вороніна, головного лікаря Лубенського обласного протитуберкульозного диспансеру Марини Гребенюк, головного лікаря дитячого ревматологічного санаторію «Ліщинівка» Василя Калюжного, головного лікаря Кременчуцького обласного онкологічного диспансеру Володимира Севідова, головного лікаря Веприцької туберкульозної обласної лікарні Володимира Узнадзева, завідуючої Лубенського медичного комунального підприємства по профілактичній дезінфекції Марії Волик, головного лікаря Полтавського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Петра Шейка.

З цими керівниками суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області рекомендовано продовжити термін дії трудових контрактів.

У «різному» голова Полтавської обласної організації інвалідів війни Іван Лантух порушив проблему розширення визначеного нормативними документами переліку лікарняних препаратів для безкоштовного лікування інвалідів Великої Вітчизняної війни за рецептами лікарів.