На порядку денному правова та правоохоронна проблематика

e-mail Друк PDF

11 квітня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку, яке за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка провів очільник комісії Дмитро Хрістов.

У роботі зібрання взяли участь завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи облдержадміністрації Іван Буханченко, начальник штабу УМВС України в Полтавській області Руслан Рославлєв, заступник голови Решетилівської районної ради Юрій Косолап, заступник голови громадської ради при облдержадміністрації Олексій Шаманенко, журналісти.

Зокрема, підтримано клопотання відповідних органів місцевого самоврядування стосовно виключення з облікових даних сіл Слюсарі та Чернещина Решетилівського району.

Із врахуванням думок, висловлених Володимиром Онищенком, Дмитром Хрістовим, членами постійної комісії Євгенієм Лихожоном, Владиславом Руденком та Сергієм Шевяковим, узято до відома інформацію про хід виконання Програми правової освіти населення області на 2011-2015 роки, яку оприлюднила начальник Головного управління юстиції у Полтавській області Тетяна Колотілова.

Зокрема, наголошено, що основними виконавцями Програми правової освіти є Головне управління юстиції у Полтавській області та районні, міські, міськрайонні управління юстиції. Чільне місце в координації правоосвітньої діяльності в регіоні відіграють обласна, 25 районних та 5 міських міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення.

Пріоритетним напрямком у цій діяльності є проведення семінарів-навчань, «круглих столів», прес-конференцій та інших правоосвітніх заходів. Щомісячно здійснюється висвітлення в засобах масової інформації актуальних правових питань шляхом співпраці з 8 друкованими засобами масової інформації («Нотаріат для Вас», «Зоря Полтавщини», «Полтавський вісник», «Коло», «Вечірня Полтава», «Сила Духу», рекламно-інформаційний бюлетень «Навігатор», «БІАФ»), 2 Інтернет-виданнями («Новини Полтавщини», «Полтава Інфо»), 2 редакціями радіомовлення, 3 телекомпаніями (ІРТ, ОДТРК «Лтава», Студія «Місто»).

Значна увага Головним та територіальними управліннями юстиції приділяється розробці та виданню методичних рекомендацій, посібників, брошур з правової тематики, пам’яток, буклетів з метою їх подальшого розповсюдження серед органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, навчальних закладів.

Чільне місце у Програмі правової освіти населення області відведено підвищенню рівня правової культури учнівської та студентської молоді, активній співпраці із закладами культури, організації громадських приймалень з надання безкоштовної первинної правової допомоги населенню тощо.

Для виконання заходів Програми Головному управлінню юстиції у Полтавській області на 2012 рік обласною радою було виділено 128 767, 00 грн, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації – 3 000 грн.

Потому члени комісії взяли до відома інформацію, надану УМВС України в Полтавській області, про хід виконання Комплексної програми профілактики правопорушень на 2011-2015 роки в частині реалізації заходів щодо профілактики правопорушень.

Зокрема, констатовано, що завдяки реалізації названої Програми вдається ефективно протидіяти злочинності на території області.

Протягом 2012 року зареєстровано 12 668 (2011р. – 14 256; -11,1%) злочинів, у т.ч. тяжких та особливо тяжких 4 304 (2011р. –4 862; -11,5%).

Із зареєстрованих злочинів зменшилася кількість навмисних вбивств на 10,5%, (51 проти 57), грабежів на 4,6% (437 проти 458), крадіжок на 15,7 % (6 766 проти 8 030), у т.ч з квартир на 29,7% (319 проти 454).

У той же час спостерігається зростання задокументованих фактів нанесення тяжких тілесних ушкоджень на 8,1% (107 проти 99), розбоїв на 26,3% (101 проти 80), незаконних заволодінь автотранспортними засобами на 105,7% (253 проти 123), хуліганств на 42,0% (186 проти 131).

Розшукано 71 особу за тяжкі злочини: з них за вчинення розбійного нападу – 8, за вчинення пограбувань – 41, за скоєння навмисних вбивств – 5, тяжких тілесних ушкоджень – 11.

На території області задокументовано 1 367 злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів у т.ч. 490 злочинів, пов'язаних зі збутом наркотиків, питома вага збутів у загальній структурі наркозлочинів складає 35,8%.

Особлива увага приділяється виявленню та документуванню злочинної діяльності осіб, які займаються «відмиванням» (легалізацією), коштів здобутих від незаконного обігу наркотиків. У поточному році порушено 3 кримінальні справи вказаної категорії.

Уживаються заходи щодо знешкодження економічного підґрунтя наркоторгівлі. Працівниками ОВС області накладено арешт на майно наркозлочинців на суму 1 млн 444 тис. 145 грн.

Із незаконного обігу вилучено 196,5 кг наркотичних засобів.

У ході встановлення розповсюджувачів наркотичних засобів вживаються заходи щодо виявлення осіб, які схиляють до вживання наркотичних засобів інших. За виявленими фактами порушено 11 кримінальних справ за схиляння до вживання наркотичних засобів.

Порушено 34 кримінальні справи за злочини, пов’язані з утриманням притонів наркоманії.

У ході розкриття тяжких злочинів пріоритетним напрямком залишається виявлення та ліквідація підпільних нарколабораторій по виготовленню психотропних речовин. Цього року задокументовано 3 злочини, пов’язаних з використанням лабораторного посуду та обладнання для виготовлення синтетичних видів наркотичних засобів.

Встановлено один міжнародний канал надходження психотропної речовини метамфетаміну з Республіки Польща на територію області.

Підрозділами ОВС області викрито та задокументовано 2 організовані злочинні групи наркоділків, які на території області займалися виготовленням та збутом наркотичних засобів особам із числа споживачів наркотиків, кримінальні справи направлено на розгляд до суду.

В поточному році викрито 152 злочини за розкрадання державного майна, в тому числі у великих та особливо великих розмірах – 24.

У сфері службової діяльності задокументовано 283 злочини, із них 38 фактів хабарництва.

У сфері бюджетних коштів викрито 176 злочинів.

Порушено та направлено до суду 9 кримінальних справ відносно організованих злочинних угрупувань. До складу ОЗГ входило 32 особи, якими вчинено 50 злочинів.

Судами розглянуто 9 кримінальних справ зазначеної категорії. По всіх справах застосовано як обтяжуючу вину обставину факт скоєння злочинів у складі організованої групи. Судом засуджено 33 особи, з яких 31 – до позбавлення волі.

За направленими до суду кримінальними справами на ОЗГ сума встановлених збитків складає 5 млн. 67 тис. грн., забезпечено відшкодування на суму 4 млн 183 тис. грн, добровільно відшкодовано на суму 2 млн 390 тис. грн, вилучено майна, готівки, іноземної валюти та інших матеріальних цінностей на 1 млн 793 тис. грн та накладено арешт на суму 5 млн 4 тис. грн.

За порушення антикорупційного законодавства за матеріалами УМВСУ складено та направлено до суду 36 адміністративних протоколи, з яких 29 розглянуто у суді, по 23 прийнято рішення про стягнення штрафів на загальну суму 15 тис. 110 грн.

Депутати, також, ознайомилися з основними тезами і параметрами інформацій “Про стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності органів правопорядку на території Полтавської області” та “Про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності органів прокуратури на території Полтавської області”, запланованих до оприлюднення на пленарному засіданні найближчої сесії обласної ради.