Іван Момот приєднався до Всеукраїнських акцій «Майбутнє лісу – в твоїх руках», «За чисте довкілля»

e-mail Друк PDF

13 квітня голова обласної ради Іван Момот здійснив робочу поїздку у Котелевський район та ознайомився з реалізацією цільової Програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини до 2015 року», прийнятої обласною радою.

Як розповіла голова Котелевської райдержадміністрації, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Тетяна Корост, питанню охорони довкілля, збереженню та відтворенню лісового багатства у районі приділяють велику увагу. Із 54 тис. га земельних угідь району понад 17 тис га заліснені, з них більше 5 тис знаходяться у користуванні агропідприємств. За останні три роки у районі висаджено ліс на площі у понад 500 га. У нинішньому році очікується відтворити та створити нові лісові насадження на 170 га.

У Борівському лісництві ДП «Полтавське лісове господарство» Іван Момот оглянув систему відеоспостереження за лісовим масивом, яка забезпечує своєчасне виявлення лісових пожеж, ознайомився з роботою лісового розсадника, де вирощують і готують до посадки сіянці сосни.

Разом із Тетяною Корост, головою районної ради Василем Тимошенком, директором ДП «Полтавське лісництво» Олександром Холодним голова обласної ради взяв участь у посадці лісу у Котелевському лісництві, озелененні селища Котельва.

Цього дня голова обласної ради побував у ТОВ «Агрофірма Маяк» та СВК «Батьківщина», де також долучився до посадки молодого лісу.

Іван Момот спілкувався з учасниками акції, вихованцями «Шкільного лісництва» Котелевської загальноосвітньої школи №4, цікавився питаннями охорони лісів, екологічного виховання молоді, забезпеченням чистоти довкілля.

На виконання цільової Програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини до 2015 року» у минулому році спрямовано 14 млн. грн., у тому числі, з державного бюджету - 4,8 млн. грн., з обласного бюджету (фонду охорони навколишнього природного середовища області) – 2 млн. грн., з місцевих бюджетів та власних коштів лісових господарств – 7,2 млн. грн. Стараннями працівників лісгоспів та громадськості на Полтавщині торік створено 1991 га лісових насаджень, у тому числі нових захисних насаджень – 1112 га.

У нинішньому році на заходи по відтворенню лісів в області передбачено 15 млн. грн. Планується заліснити 2055 га земель, висадити близько 12 млн. сіянців лісових дерев та кущів, що складе 9 дерев на кожного жителя області.

В інтерв’ю ЗМІ Іван Момот підкреслив цінність лісових багатств, наголосив на необхідності їхнього збереження та примноження.

- Від стану навколишнього природного середовища залежить наше здоров’я та здоров’я майбутнього покоління. Тому необхідно вберегти та примножити лісове багатство, - сказав Іван Момот.

Іван Момот підкреслив, що обласна рада буде й надалі підтримувати важливу справу посадки лісів - виділятиме кошти на реалізацію заходів цільової Програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини до 2015 року».