Економічні реформи на Полтавщині: перспективи реалізації

e-mail Друк PDF

16 квітня у Полтаві відбулося розширене засідання обласного Комітету з економічних реформ, на якому розглянуто перспективи реалізації реформ у Полтавській області в 2013-2014 роках.

У засіданні, яке вів голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, взяли участь голова обласної ради Іван Момот, заступники голови облдержадміністрації, голови райдержадміністрацій та районних рад, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, установ і організацій.

Відкриваючи засідання, голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко наголосив, що 2013 рік має стати на Полтавщині сплеском реалізації реформ, проголошених Президентом України Віктором Януковичем.

За інформацією заступника голови облдержадміністрації Олена Адамович, реформи в області здійснюються відповідно до прийнятої обласною радою обласної Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Успішна Полтавщина – заможна територіальна громада. Будуємо разом».

Протягом останніх трьох років обласний Комітет з економічних реформ працював у напрямках: застування альтернативних джерел енергії, перебудови виробництва, реформування житлово-комунального господарства, розвитку підприємництва, реформування соціальної сфери.

Виділено стратегічні пріоритетні напрямки реформування, які стимулюватимуть економічне зростання. Це - модернізація промисловості,перебудова агропромислового комплексу (спрямовані на розвиток реального сектору); реформування освіти та охорони здоров’я (спрямовані на розвиток людського потенціалу). Промисловими підприємствами освоєно майже 16 млрд. грн. капітальних інвестицій. Передбачається реалізувати майже 60 інвестиційних проектів, більшість із яких націлені на імпортозаміщення та виробництво високотехнологічної вітчизняної продукції. За словами Олени Адамович, структурна перебудова виробництва матиме місце також і в аграрному секторі економіки. Перспективним для Полтавщини є застосування технологій органічного землеробства та виробництва на його основі екологічно чистих продуктів харчування. Очікується впровадити пілотний проект «Полтавщина – екологічний стандарт життя».

Крім цього, буде продовжена робота з міжнародного співробітництва.

Олена Адамович звернула увагу керівників міст і районів на план заходів наступного етапу реформування в області як типовий та зазначила необхідність підготовки та внесення відповідних пропозицій з врахуванням потреб розвитку кожної із територій.

В обговоренні доповіді виступили директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимир Мирошниченко, Кременчуцький міський голова Олег Бабаєв та інші.