Про вузлові напрями реформування органів місцевого самоврядування та їх реалізація на Полтавщині

e-mail Друк PDF

17 квітня у Кременчуці за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка, заступника голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Валерія Пархоменка відбувся кущовий семінар для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Полтавської області на тему: «Вузлові напрями реформування органів місцевого самоврядування та їх реалізація на Полтавщині».

У семінарі, який вів начальник Управління державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області Олександр Черчатий, взяли участь керівники районних рад та районних державних адміністрацій, сільські, селищні голови, керівники та члени громадських рад при районних державних адміністраціях.

Відповідно до порядку денного були розглянуті питання про ініціативи Президента України в сфері управління територіями, основні положення проекту нового Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», основні напрями поглиблення взаємодії органів влади з громадськістю, вузлові напрями реформування органів місцевого самоврядування та їх реалізація на Полтавщині.

Виступаючи на семінарі, Володимир Онищенко відмітив, що на нинішньому кущовому семінарі продовжується розпочата у попередні роки робота щодо забезпечення вивчення та впровадження норм законодавства України з питань реформування органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, яка проводиться спільними зусиллями органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування із широким залученням громадськості. Він підкреслив, що Полтавщина є яскравим прикладом успішної взаємодії державної влади та органів місцевого самоврядування з громадськістю, наслідком чого є розробка та реалізація низки обласних програм, проведення комунікативних заходів, організація навчань тощо.

Зокрема, обласна рада прийняла Програму розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2013-2015 роки, яка містить чотири основні напрямки: розвиток кадрового потенціалу та підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування, депутатів; розвиток активності територіальних громад області; організація громадських та соціальних заходів; розвиток майнових засад місцевого самоврядування.

Володимир Онищенко наголосив, що в цьому аспекті особливо важливо звернути увагу на реалізацію в області Програми економічних реформ на 2010-2014 роки та Програми правової освіти населення Полтавщини. В рамках обох цих програм значне місце відводиться вирішенню проблем реформування державного управління і місцевого самоврядування, удосконаленню надання населенню адміністративних послуг, роз’ясненню суті та спрямованості реформ.

По закінченню засідання було проведено анкетування серед учасників семінару та прийняті відповідні рекомендації.