Як напоїти тварин, не порушуючи закон, радилися депутати - аграрії

e-mail Друк PDF

19 квітня під головуванням Валерія Капленка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, на якому розглянуто ряд профільних питань.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Борис Галушко, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Тетяна Корост.

Перші розглянуті депутатами питання порядку денного - про порядок сплати податку за користування водними ресурсами сільськогосподарськими підприємствами області та про стан правового врегулювання процедури отримання сільськогосподарськими підприємствами області спеціальних дозволів на користування водними ресурсами - набули в обговоренні особливої гостроти.

Відповідно до чинного законодавства, використання підземних вод сільгосппідприємствами відноситься до виробничих потреб, а отже потребує отримання спеціальних дозволів на користування надрами (підземними водами), встановлення приладів обліку води, сплати відповідного податку. Отримання такого дозволу – складна довготривала процедура. Відтак, керівники агропідприємств сьогодні змушені незаконно використовувати воду на потреби тваринницької галузі, наражатися на чималі штрафні санкції з боку Державної екологічної інспекції в області.

В обговоренні проблеми взяли участь депутати Валерій Капленко, Тетяна Корост, Юрій Колєснік, Віктор Кордубан, Олександр Коросташов, Олександр Коваленко, Борис Галушка, заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула, начальник державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Ігор Піддубний, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в області Сергій Лученко, начальник відділу Державної податкової служби в області Сергій Коваль.

Наразі ухвалено звернутися до голови облдержадміністрації Олександра Удовіченка з пропозицією створити комісію для вивчення даного питання та врегулювання ситуації.

Про сучасний стан лісового господарства в області та хід виконання обласної цільової Програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини до 2015 року» депутатів поінформував перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Тинянко. Він, зокрема,  зазначив, що лісовий фонд області складає 282, 5 тис. га. Середній вік насаджень – 59 років. Співвідношення обсягів заготівлі деревини до річного приросту становить 55%, що свідчить про збалансоване ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку.

У минулому році на виконання заходів Програми з обласного бюджету спрямовано понад 2,2 млн. грн. Разом із коштами з держбюджету та лісових господарств на створення і вирощування захисних лісових насаджень на землях державного лісового фонду і землях запасу сільських і селищних рад, захист лісових насаджень вдалося залучити понад 14 млн. грн. Стараннями працівників лісгоспів та громадськості на Полтавщині торік створено 1991 га лісових насаджень, у тому числі нових захисних насаджень – 1112 га.

У 2013 році на заходи по відтворенню лісів в області передбачено 15 млн. грн., у тому числі на захисне лісорозведення – 9 млн. грн. З державного бюджету на створення та вирощування буде виділено 6,4 млн. грн. (70% від загального обсягу фінансування) та 2 млн. грн. за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища (22% від загальної суми). У поточному році на роботи із заліснення 900 га зрубів буде витрачено 6 млн. власних коштів підприємств. В цілому планується заліснити 2055 га земель, висадити близько 12 млн. сіянців лісових дерев та кущів.

Цю інформацію комісія взяла до відома.

На пропозицію депутата Валерія Капленка, обласному управлінню лісового та мисливського господарства, Головному управлінню Держземагентства в області рекомендовано сформувати та надати в обласну раду інформацію щодо земель в області, які підлягають залісненню.

Про стан інвентаризації земель в Полтавській області доповів заступник начальника Головного управління Держземагентства в області Олександр Шило. За його словами, за станом на 1 квітня 2013 року площа проінвентаризованих земель населених пунктів складає 224, 9 тис. га, або 52,8% від їхньої загальної площі – 426 тис. га. Земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів проінвентаризовано на площі у майже 225 тис. га – 78,2% від їхньої загальної площі – 287,7 тис. га. Значно більше проінвентаризовано сільгоспугідь на землях державної власності за межами населених пунктів – на площі 1594,2 тис га. – 84,7% від їхньої загальної площі – 1882,3 тис. га.

Основною проблемою, що стримує проведення інвентаризаційних робіт, є їхнє недостатнє фінансування. Затримка з інвентаризацією земель в області може негативно позначитися на формуванні бази даних національної кадастрової системи, веденні обліку земель та її раціональному використанні. Саме тому комісія рекомендувала місцевим органам виконавчої влади прискорити роботи з інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності, залучивши на фінансування цих робіт кошти, які надходять на спеціальний рахунок в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва. Також рекомендовано провести перевірки використання суб’єктами господарювання земель запасу, резервного фонду та невитребуваних земельних часток (паїв).

У порядку контролю депутати розглянули та взяли до відома інформацію про виконання у минулому році цільової регіональної Програми підтримки кредитування індивідуального житлового будівництва на селі у Полтавській області «Власний дім» на 2012 – 2016 роки.

Як доповів голови обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Віктор Токар, у 2012 році програма профінансована лише на 46 % (5508,4 тис. грн. з 12000,0 тис. грн. затверджених). З Державного бюджету України (із спеціального фонду) на впровадження Програми виділено 2630,0 тис. грн., з обласного бюджету – 1850 тис. грн., з районних бюджетів – 1028,4 тис. грн., що становить до програмних показників відповідно 34%, 64%, 77%. Крім того, на фінансування Програми Фондом залучено 89,7 тис. грн. з нетрадиційних джерел фінансування.

Завдяки Фонду у 2012 році надано пільгових кредитів на будівництво (реконструкцію), придбання житла на вторинному ринку, його газифікацію та водопостачання 165-ти забудовникам на загальну суму 5598,1 тис. грн. За кредитної підтримки Фонду побудовано (добудовано) 35 будинків загальною площею 2661кв. м.