Депутати стурбовані долею Полтавського музею дальньої авіації

e-mail Друк PDF

24 квітня під головуванням Івана Гальченка та за участю заступника голови обласної ради Володимира Марченка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури.

Депутати розглянули роботу директора обласної комунальної установи «Полтавський музей дальньої авіації» Валерія Верескула, директора комунальної установи «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Ліни Ковтун, директора комунального підприємства «База-магазин «Освітатехпостач» Тамари Колінько, директора Миргородської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Надії Рички - та погодили продовження з цими керівниками суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області терміну дії трудових контрактів.

Комісія підтримала укладення трудового контракту з Андрієм Матвієнком на посаду директора позашкільного навчального закладу «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді».

У контексті питання про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області депутати обговорили ситуацію, що склалася в Полтавському музеї дальньої авіації. Незважаючи на те, що музей є об’єктом обласної комунальної власності, його експонати – раритетні військові літаки – віднесено до фондів музеїв Міністерства оборони та Міністерства освіти і науки України. Територія та будівлі об’єкту також закріплені за Міністерством оборони. Наразі, догляд за експонатами та територією, їхня охорона здійснюються за кошти обласного бюджету, проте у будь-який час літаки можуть забрати, а майданчик, на якому вони розташовані, – демонтувати.

У виступах голови комісії Івана Гальченка, депутатів: Тетяни Капліної, Ірини Балибіної, Петра Ворони - звучала стурбованість долею цього унікального музею, який є гордістю Полтавського краю.

На пропозицію заступника голови обласної ради Володимира Марченка, комісія рекомендувала управлінню культури облдержадміністрації розробити та внести на розгляд обласної ради проект обласної Програми розвитку комунальної установи «Полтавський музей дальньої авіації».

Вирішено звернутися до голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Олександра Удовіченка з проханням сприяти на рівні Уряду приведенню документації обласної комунальної установи «Полтавський музей дальньої авіації» у відповідність до її Статуту.

Щодо забезпечення діяльності комунального підприємства «База-магазин «Освітатехпостач» Департаменту освіти і науки облдержадміністрації рекомендовано підготувати та внести на розгляд обласної ради проект рішення про внесення змін до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, яким передбачити виділення базі-магазину «Освітатехпостач» коштів на закупівлю товару, який поставлятиметься у заклади освіти області.

Про хід підготовки до проведення сезону оздоровлення дітей в обласних оздоровчих закладах системи «Освіта» доповів директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, депутат обласної ради Володимир Мирошниченко. Йшлося про підготовку до роботи у літній період освітянських позаміських закладів оздоровлення та відпочинку: обласного дитячого оздоровчого центру «Маяк», дитячого оздоровчого центру санаторного типу «Миргородський», дитячого оздоровчого табору «Горизонт» Гадяцької спеціалізованої школи-інтернат ім. Є.П. Кочергіна, дитячого оздоровчого табору «Еколог» обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Ерудит» Кременчуцького педагогічного училища ім. А,С.Макаренка, комунального закладу «Позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Супутник» управління освіти Полтавського міськвиконкому, оздоровчого табору «Світанок» відділу освіти, молоді та спорту Чорнухинської райдержадміністрації. П’ять із цих закладів фінансуються безпосередньо з обласного бюджету.

Як зазначив Володимир Мирошниченко, на підготовку до роботи закладів оздоровлення та відпочинку дітей системи «Освіта» - проведення ремонтних робіт, благоустрій території тощо - передбачено 1, 46 млн. грн. За літній період у названих закладах відпочинуть і оздоровляться 3850 дітей. Загалом же по області планується оздоровити близько 20 тис. юних полтавців.

Цю інформацію комісія взяла до відома.

У ході засідання депутати розглянули та підтримали кандидатури: вчителя української мови та літератури Розсошенської гімназії Полтавського району Тамари Дорошенко, директора вищого професійного училища №7 міста Кременчука, депутата обласної ради Миколи Несена - на відзначення щорічною Премією Верховної Ради України.