Іван Момот взяв участь у засіданні правління Української асоціації районних та обласних рад

e-mail Друк PDF

24 квітня голова обласної ради Іван Момот здійснив робочу поїздку у місто Дніпропетровськ та взяв участь у засіданні правління Української асоціації районних та обласних рад.

Вів засідання голова Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

У ході засідання розглянуто основні завдання Асоціації щодо забезпечення реалізації рішення Ради регіонів від 21 березня 2013 року стосовно реформування місцевого самоврядування, обговорено проекти Законів України: «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про засади державної регіональної політики».

Як зазначали члени правління Асоціаціїі, в рамках місцевого самоврядування формуються основи громадянського суспільства, закладаються принципи громадянської участі та ініціативи, створюється ціннісна установка на те, що вирішення ряду завдань знаходяться в руках самих громадян і без їх участі нічого не відбудеться. Підтримка органів місцевого самоврядування, покращення життя громад, їхнє залучення до питань управління та прийняття рішень, а також розвиток демократії є основними орієнтирами роботи Асоціації районних та обласних рад.

Учасники зібрання заслухали та обговорили інформацію про результати виконання місцевих бюджетів за перший квартал поточного року, ознайомилися з досвідом Дніпропетровської області щодо проектного підходу в розвитку місцевого самоврядування, схвалили пілотну Програму обміну досвідом між обласними радами.

Також було розглянуто та взято до відома звіти про роботу постійних комісій Асоціації, затверджено звіт Кошторису надходжень та видатків Асоціації за 2012 рік та погоджено Кошторис надходжень і видатків організації на нинішній рік.

На засіданні прийнято звернення Асоціації до Верховної Ради України та до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Кодексу України «Про надра», Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи, Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; погоджено склад делегації Асоціації на сесію Національного конгресу місцевого самоврядування України, розглянуто інші питання.