Чорнобиль – наш біль

e-mail Друк PDF

26 квітня з нагоди 27-х роковин Чорнобильської катастрофи у Полтаві біля пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи відбувся мітинг - реквієм.

Вшанувати пам’ять героїв Чорнобиля, які приборкавши атомну стихію, пішли за межу вічності, залишили по собі гострий біль втрати та світлий спомин вдячних сучасників, зібралися керівники області і міста Полтави, ліквідатори аварії на ЧАЕС, депутати місцевих рад, представники громадськості, духовенства, військові, учнівська та студентська молодь.

Про те, що трагедія Чорнобиля не повинна повторитися у майбутньому, про нашу спільну відповідальність за безпеку довкілля, вдячність сучасників і прийдешніх поколінь, турботу про ліквідаторів аварії, всіх постраждалих, говорили голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, голова обласної ради Іван Момот, Полтавський міський голова Олександр Мамай, голова обласного громадського об’єднання «Союз-Чорнобиль» Віктор Шкурпела, гість полтавського краю, президент Асоціації «La Bala delle Favole», яка опікується оздоровленням дітей з Полтавщини, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, доктор Бруно Канепі.

Голова обласної ради Іван Момот, зокрема, зазначив, що обласна влада приділяє важливу увагу питанням забезпечення належного соціального захисту ліквідаторів аварії на ЧАЕС, підвищення рівня їхнього медичного обслуговування, розв'язання соціально-побутових проблем «чорнобильських» сімей. Так, цього року обласна рада спрямувала майже 2 млн. грн. на забезпечення медикаментами за пільговими рецептами для амбулаторного лікування постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, на санаторно-курортне лікування та оздоровлення «чорнобильців», надання одноразової адресної матеріальної допомоги вдовам ліквідаторів. Депутати обласної ради прийняли рішення про фінансову підтримку статутної діяльності обласних громадських організацій «Союз-Чорнобиль», «Діти Чорнобиля», «Фонд інвалідів Чорнобиля».

Учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих та померлих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи хвилиною мовчання, поклали до підніжжя Пам’ятного знаку гірлянди та квіти.