Подвиг, який залишиться у віках

e-mail Друк PDF

9 травня у Полтаві відбувся мітинг-реквієм, присвячений 68-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Віддати данину пошани полеглим воїнам зібралися керівники області і міста, ветерани Великої Вітчизняної війни, Збройних сил і праці, державні службовці, депутати місцевих рад, представники громадськості, духовенства, учнівської та студентської молоді, військові.

Урочистою ходою багатотисячна колона полтавців на чолі з учасниками бойових дій Великої Вітчизняної війни, керівниками області і міста пройшла вулицею Фрунзе до Меморіалу Солдатської Слави.

З величним святом Перемоги учасників мітингу привітали голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, голова обласної ради Іван Момот, Полтавський міський голова Олександр Мамай, голова міської ради ветеранів Леонід Солодовник, голова студентської ради Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка Ярослава Бондаренко.

Виступаючі зазначили високу ціну здобутої над фашизмом перемоги – десятки мільйонів втрачених людських життів і ще більше скалічених доль, зруйновані села і міста, понівечену війною землю; наголосили на тому, що світла пам'ять про ратний і трудовий подвиг героїв - фронтовиків, партизанів, учасників підпілля, трудівників тилу - не підвладна часу, вона вічно житиме у серцях нащадків переможців.

Голова обласної ради Іван Момот, зокрема, сказав:

- Я вдячний героям, який захистили рідну землю від фашизму, відстояли мир, які і сьогодні в строю, проводять активну військово-патріотичну роботу. Я також вдячний молоді, яка щороку приходить на це святе місце, щоб вшанувати полеглих визволителів. Це відповідь тим, хто намагається сьогодні переписати історію, очорнити світлі героїчні сторінки Великої Вітчизняної війни.

Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих співвітчизників, поклали квіти до Вічного Вогню та до могил воїнів-визволителів Полтави.