Пам’ятаємо уроки історії – не допустимо відродження фашизму

e-mail Друк PDF

15 травня у Полтаві, на Меморіалі Солдатської Слави, в рамках Всеукраїнської вахти пам'яті «Пишаємося Великою Перемогою», організованої Партією регіонів, відбувся антифашистський мітинг.

У мітингу взяли участь керівники області, міста Полтави, ветерани війни і праці, депутати місцевих рад, представники громадськості, делегації міст і районів області, молодь.

У виступах голови облдержадміністрації, голови обласної організації Партії регіонів, депутата обласної ради Олександра Удовіченка, голови обласної ради, заступника голови обласної організації Партії регіонів Івана Момота, Полтавського міського голови Олександра Мамая, голови ради ветеранів Автозаводського району міста Кременчука Олексія Зубченка, члена громадської організації «Молоді регіони» Володимира Тригуба, депутата обласної ради Олександра Масенка, голови Глобинської районної організації профспілки працівників агропромислового комплексу Світлани Прикіпєлової, голови Лохвицької районної ради Любові Кірієвської, депутата Зіньківської районної ради Олександра Терещенкова та інших йшлося про необхідність збереження пам’яті про героїчні події Великої Вітчизняної війни, турботу про ветеранів, забезпечення миру і злагоди у суспільстві, відсіч проявам неофашизму.

Голова обласної ради Іван Момот, зокрема, сказав:

- Мені приємно, що сьогодні багато молодих людей з честю несуть естафету пам’яті про подвиг радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Практично у кожній родині є рідні, які захищали Батьківщину від фашистів. Полтавщина понесла за роки війни великі втрати. Майже 200 тисяч полтавців загинуло на фронтах, ще більше загинуло мирного населення. Таке не забувається. Велична Перемога радянського солдата подарувала нам мирне життя. Тому сьогодні ми рішуче виступаємо проти неофашизму, проти тих, хто намагається переписати історію Великої Вітчизняної війни.

У своєму виступі Олександр Удовіченко наголосив, що суспільство і влада повинні зробити все для того, щоб фашизм, з яким боролися наші батьки і діти, не повернувся на полтавську землю.

Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у роки Великої Вітчизняної війни, поклали квіти до пам’ятника Солдатської Слави.

Мітинг завершився прийняттям резолюції, в якій зазначено: «Закликаємо громадськість полтавського краю — пам’ятати уроки історії, не допустити відродження фашизму в Україні. Звертаємося до органів виконавчої влади, правоохоронних органів з вимогою давати принципову оцінку всім проявам неонацизму і політичного екстремізму. Закликаємо представників засобів масової інформації — не допускати популяризації політичного екстремізму і неофашизму в Україні. Вважаємо: необхідно ухвалити закон, що посилює карну відповідальність за розпалювання міжнаціональної ворожнечі, публічне виправдання чи заперечення злочинів фашизму».