Неофашизм – новітня загроза суспільній моралі

e-mail Друк PDF

15 травня у відповідності до плану роботи на поточний рік відбулося розширене засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, яке за участі заступника голови обласної ради Володимира Марченка провів голова постійної комісії Микола Ганнущенко.

Лейтмотивом бурхливого обговорення питання порядку денного “Про сприяння комунальних засобів масової інформації утвердженню в суспільстві моральних цінностей ” стала гостра стурбованість присутніх тим, що нині, на тлі вже архаїчних факторів, негативний вплив на суспільну мораль яких, зокрема на Полтавщині фактично мінімізовано, виявляє агресію новітня загроза суспільній моралі – неофашизм.

Актуальність суспільного несприйняття коричневої чуми сьогодення засвідчив і багатотисячний антифашистський мітинг “Фашизм в Україні не пройде!”, що відбувся цього ж дня у Полтаві.

До схвильованої тематичної дискусії у присутності телерадіожурналістів та представників громадськості разом із депутатами обласної ради Володимиром Козубом, Валентиною Петровою, Михайлом Стеценком, Ігорем Супруненком залучилися представник Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі у Полтавській області Максим Капралов, керівники ряду провідних регіональних і місцевих ЗМІ, працівники райдержадміністрацій, відповідальні за зв’язки з громадськістю. За її підсумками ухвалено відповідні мобілізуючі Рекомендації постійної комісії.

Про роботу районних комунальних інформаційних центрів поінформував аудиторію заступник голови постійної комісії, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Микола Перепелиця.

Зокрема, наголошено, що відносно новою формою діяльності та перспективним напрямом у вітчизняній практиці розвитку інформаційного простору є інформаційні центри, що також свідчить про увагу місцевих органів влади до процесів вдосконалення медійної сфери, пошуку ефективніших форм функціонування ЗМІ та інших інформаційних ресурсів.

У ряді районів та міст області засновано або йде процес створення комунальних інформаційних центрів. За своєю суттю це здебільшого об’єднання місцевих редакцій дротового радіо та газет, хоча можливе застосування й інших форматів інформаційного охоплення територіальних аудиторій. Таке злиття уможливлює раціональніше використання цільових фінансово-матеріальних ресурсів, оптимізацію штатних розписів у бік скорочення дублюючих посад бухгалтерів й редакторів, заощадження витрат на виробництво творчого продукту, оренду приміщень, транспортні засоби тощо.

Зокрема, флагманами у цій справі є КП “Інформаційний центр “Миргородщина” та КП “Інформаційний центр “Новосанжарщина”, що були утворені рішеннями відповідних районних рад і мають ліцензії Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Де-факто діють як медійні центри ліцензіати: КП «Редакція міської газети “Гро-мадська думка” (м.Комсомольськ) та КП “Кременчуцька міська телерадіокомпанія”. Підготовлено пакет документів на отримання ліцензії Гадяцьким інформаційним центром «Регіон». У 2013 році ліцензію Національної ради на дротове радіомовлення отримало ТОВ «Медіа-центр «ТЕРРА» (приватної форми власності) у м. Карлівці.

Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації розроблено Концепцію обласного комунального інформаційного центру “Новини Полтавщини”, який покликаний стати головним майданчиком для поширення в Полтавській області мультимедійної, друкованої тощо інформації про діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування, інших суспільно-важливих подій у житті області і країни (створюється шляхом відповідної реорганізації обласного комунального інформаційного агентства «Новини Полтавщини»).

Позитивним досвідом практичної роботи поділився із присутніми директор комунального інформаційного центру “Новосанжарщина” Олександр Зінченко.

Актуалізувала профільні аспекти діючого законодавства представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Полтавській області Лілія Миронович, що стало методичним додатком до ухвалених Рекомендацій постійної комісії з цього питання.

Резюмуючи тематичний обмін думками, Микола Ганнущенко наголосив, що ідея створення комунальних інформаційних центрів хоч і не найновіша, проте дуже цікава і перспективна, водночас, потребує належного концептуального і кадрового посилення.

У ході засідання, також, підтримано проект рішення шістнадцятої сесії обласної ради шостого скликання “Про зміни в складі постійних комісій обласної ради”, пропозиції щодо змін та доповнень до Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки, узято до відома статистичний звіт і схвалено роботу виконавчого апарату обласної ради із запитами на публічну інформацію, що надходять на адресу обласної ради.

Опрацьовано ще низку підвідомчих питань.