Мисливським угіддям – добросовісного користувача

e-mail Друк PDF

16 травня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, яке відбулося під головуванням Тетяни Корост, розглянуто профільні питання, внесені до проекту порядку денного шістнадцятої сесії обласної ради.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Іван Момот, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

Проект регіональної цільової Програми розвитку водного господарства та економічного оздоровлення басейну річки Дніпро у Полтавській області на період до 2021 року представив заступник начальника обласного управління водних ресурсів Олександр Чмирь.

Метою Програми є задоволення потреб населення та різних галузей економіки у воді, збереження і відтворення водних ресурсів, гідротехнічних споруд, відновлення ролі меліорованих земель у продовольчому і ресурсному забезпеченні держави, оптимізація водоспоживання, запобігання та ліквідація наслідків шкідливої дії вод.

Вартість заходів Програми становить майже 1,5 млрд. грн. Очікується, що Програма фінансуватиметься з державного, обласного, місцевих бюджетів та позабюджетних джерел.

Проект цієї Програми депутати схвалили та рекомендували внести на розгляд сесії обласної ради.

Про виконання заходів із перезакріплення мисливських угідь усіх форм власності в області у 2013 році та погодження відповідних проектів рішень обласної ради доповів начальник обласного управління лісового та мисливського господарства, депутат обласної ради Юрій Тараненко. Він зокрема, наголосив, що в області завершується термін користування мисливськими угіддями. Відтак, у 14 районах вже визначилися щодо перезакріплення мисливських угідь, сформували та подали пакети документів.

Наразі комісія розглянула кожен із проектів рішення сесії щодо надання в користування мисливських угідь.

Проекти рішень про надання в користування мисливських угідь на території Решетилівського району мисливській організації «Ремез» та товариству з обмеженою відповідальність «Агротехсервіс» рекомендовано доопрацювати та внести на розгляд наступної сесії обласної ради.

Питання про надання в користування товариству з обмеженою відповідальністю «Авангард – 2011» мисливських угідь на території Великобагачанського району рекомендовано внести на розгляд обласної ради за умови врегулювання юридичної сторони питання до початку сесії.

Решту - 13 проектів рішень про надання у користування мисливських угідь - комісія погодила без зауважень.

Комісія підтримала пропозицію депутата Юрія Тараненка та рекомендувала управлінню лісового та мисливського господарства в області, Державному управлінню охорони навколишнього природного середовища в області розробити механізм, який гарантуватиме добросовісним користувачам мисливськими угіддями закріплення за ними цих угідь у подальшому.

Голова обласної ради Іван Момот звернув увагу, що частина користувачів мисливськими угіддями отримує відповідні дозволи, не маючи достатніх ресурсів для забезпечення ефективного ведення мисливського господарства. Відтак, укладає угоди про спільне користування з підприємницькими структурами, використовує їхні можливості і по тому скасовує угоди, що, на думку голови обласної ради, є неприпустимим.

У порядку контролю депутати заслухали інформацію про стан виконання рішення обласної ради шостого скликання від 28 лютого 2013 року «Про затвердження Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2013 році» одного з розпорядників коштів – управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. За інформацією його начальника Михайла Андрусенка, із виділених на природоохоронні заходи 13,7 млн. грн. на сьогодні використано майже 1,8 млн. грн. Проведення значної частини заходів стримується конкурсними торгами, нерестом на водоймах.

З цього приводу голова комісії Тетяна Корост висловилася за необхідність посилення особистої відповідальності керівників на місцях за вчасне ефективне використання екологічних коштів та контролю з боку депутатської комісії.

На пропозицію Тетяни Корост, комісія ухвалила рекомендувати розпорядникам коштів здійснити та надати в обласну раду аналіз використання коштів, виділених із фонду охорони навколишнього природного середовища, по кожному із об’єктів.

Також вирішено провести найближчим часом виїзні засідання постійної комісії з метою вивчення ситуації на місцях.

У ході засідання депутати підтримали проект рішення обласної ради «Про внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області на 2013 рік, затвердженого рішенням п’ятнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 28 лютого 2013 року».