Захистити і підтримати малий та середній бізнес

e-mail Друк PDF

17 травня постійна комісія обласної ради з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій розглянула виконання комплексної Програми розвитку малого підприємництва у Полтавській області на 2011-2012 роки.

У засіданні, яке вів голова комісії Микола Данилейко, взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Олена Адамович, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Олександр Литвиненко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

За інформацією начальника управління з питань розвитку споживчого ринку, сфери побутових послуг та підприємництва облдержадміністрації Михайла Бугрія, за час дії Програми в області збережена динаміка розвитку малого і середнього бізнесу.

Зокрема, на Полтавщині працюють 104573 фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, 1673 фермерських господарств. Кількість малих підприємств в області збільшилась на 1% до 8,4 тис. одиниць (57 одиниць на 10 тис. населення. Серед регіонів України за цим показником Полтавщина посіла восьме місце). Якщо у попередні роки переважна більшість суб’єктів підприємницької діяльності працювала у сфері торгівлі, то на даний час домінує сфера послуг, а виробнича галузь наблизилася до сфери торгівлі.

У регіоні діють 30 дозвільних центрів, що дає можливість підприємцям отримати необхідні дозвільні документи для ведення господарської діяльності. За кошти обласного бюджету закуплено 13 комплектів сучасної комп’ютерної техніки та передано дозвільним центрам.

На виконання заходів Комплексної програми з обласного бюджету у 2012 році використано понад 111 тис. грн., з бюджетів міст та районів – понад 115 тис. грн. На початок нинішнього року діють 34 фінансових договорів на загальну суму 1676 тис. грн. Надано допомогу для організації підприємницької діяльності 138 безробітним, перераховано дотації роботодавцям для працевлаштування 830 безробітних.

Утім, є й проблеми. Поміж яких – недостатнє кредитування підприємців, низький рівень надання методичної допомоги.

Обговорюючи питання, голова комісії Микола Данилейко, депутат Анатолій Трефілов звернули увагу на необхідність посилення захисту підприємців від природних монополій, тиску контролюючих органів.

Заступник голови облдержадміністрації Олена Адамович висловила критичні зауваження на адресу управління з питань розвитку споживчого ринку, сфери побутових послуг та підприємництва облдержадміністрації щодо недостатньої роботи в частині створення інфраструктури підтримки малого і середнього бізнесу в області.

Інформацію про виконання комплексної Програми розвитку малого підприємництва у Полтавській області на 2011-2012 роки комісія взяла до відома.

У ході засідання депутати розглянули та схвалили проект комплексної Програми розвитку малого підприємництва у Полтавській області на 2013-2014 роки, який представив виконуючий обов’язки директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександр Полупан.

Метою Програми є створення умов для сталого економічного розвитку регіону через посилення ролі малого підприємництва в економіці, створення умов для самореалізації населення, збільшення частки малих підприємств у виробництві продукції, наданні послуг.

У Програмі подано оцінку поточної ситуації розвитку підприємництва, визначаються головні проблеми, які потребують вирішення.

Серед її заходів - надання фінансової державної підтримки на зворотній основі для реалізації інвестиційних проектів суб’єктів малого підприємництва, що відповідають пріоритетним напрямкам програми, фінансова підтримка бізнес-проектів суб’єктів малого підприємництва, залучення безробітних громадян до підприємництва, заснування бізнес-інкубаторів у вищих навчальних закладах з метою підготовки частини випускників до підприємницької діяльності та інше.

Фінансуватиметься Програма за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів, інших джерел. З обласного бюджету на виконання заходів програми планується залучити 2 млн. 180 тис. грн.

Насамкінець засідання депутати розглянули та підтримали кандидатуру депутата Автозаводської районної у місті Кременчуці ради Людмили Логвиненко для нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України.