Регіональне ЖКГ – все робимо власними силами

e-mail Друк PDF

17 травня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, яке за участі заступника голови обласної ради Володимира Марченка та першого заступника голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Віктора Животенка провів голова комісії Степан Бульба.

У роботі зібрання взяли участь керівники профільних та дотичних департаментів і управлінь, обласних комунальних підприємств ЖКГ, представники громадськості, ЗМІ.

У плановому порядку проаналізовано роботу обласного комунального підприємства „Полтававодоканал” з енергозбереження, скорочення втрат води та реконструкції систем водовідведення, про що доповів його генеральний директор Олег Кретович.

Свої думки, зауваження і пропозиції у ході тематичної дискусії висловили депутати обласної ради Ігор Горжій, В’ячеслав Стеценко, Володимир Чернявський, громадські активісти.

Констатовано, що попри складні умови господарювання та скрутний фінансовий стан КП ПОР "Полтававодоканал" забезпечує високій рівень надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, проводить роботу з енергозбереження і скорочення втрат питної води.

Зокрема, за період реалізації Програми енергозбереження на 2011-2015 рр. норми питомих витрат електроенергії знизились по забору та подачі води з 1301,1 до 1222,6 кВт•год/тис.м3 (на 6 %), по пропуску і очищенню стоків - з 911,2 до 901,0 кВт•год/тис.м3 (на 1,1 %). Річне споживання електроенергії з 2011року знизилось на 2,27 млн.кВт•год (4,39 %).

Стан виробничих потужностей підприємства викликає серйозне занепокоєння та потребує кардинальних заходів щодо їх збереження та реконструкції. Це є передумовою безперебійної та безаварійної роботи всього комплексу водопровідно-каналізаційного господарства.

Так, наприклад, у 2012 та І кварталі 2013 року на каналізаційних мережах м. Полтави виникло 47 провалів, з яких аварійно-відновлювальними бригадами підприємства ліквідовано 40. В місцях де неможливо усунути провал з ряду причин, що потребують значних капітальних вкладень, на сьогоднішній день встановлено 15 перекачуючих насосних станцій, що в свою чергу підвищує затрати на електроенергію.

Рішенням сесії Полтавської обласної ради від 28 лютого 2013 року "Про затвердження переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2013 році" КП "Полтававодоканал" були виділені кошти в розмірі 8639,883 тис.грн. на проведення робіт по реконструкції найбільш проблемних колекторів міста.

Першочерговим завданням підприємства є скорочення втрат питної води. У 2012 році було ліквідовано 858 аварійних пошкоджень на водогонах і розподільчих мережах міста. Відремонтовано та замінено 109 пожежних гідрантів, 163 запірних пристрої. Власними силами замінено близько 3 км трубопроводів.

Середньомісячна кількість аварій у 2013 році склала 55,7 у порівнянні з 71,5 у 2012 р.

На даний час приладами обліку води обладнані робочі свердловини та насосні станції II, які експлуатує підприємство на 100%.

Завдяки проведеній роботі вдалося скоротити втрати та витрати води у 2013 році на 6,5 % (2012 р - 35%, 2013 році - 28,5%).

Існують фактори, які значно впливають на загальний обсяг втрат питної води, та на які підприємство вплинути не може, а саме: втрати води на внутрішньобудинкових мережах, відомчих мережах некомунальної форми власності, а також мережах гарячого водопостачання, прокладених у теплових каналах. Для покращення даної ситуації необхідне більш широке впровадження загальнобудинкового комерційного обліку води; встановлення обліку води, яка використовується для гарячого водопостачання, розробка та затвердження житло-експлуатаційними та теплопостачальними організаціями Поточних індивідуальних технологічних нормативів втрат питної води, для можливості їх компенсування КП "Полтававодоканал".

Проаналізували члени постійної комісії й стан проходження опалювального сезону 2012-2013 року.

Як наголосив Віктор Животенко, фахівці галузі ЖКГ спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування сумлінно й самоініціативно виконують покладені громадами обов’язки винятково власними силами, не сподіваючись на сторонню допомогу, чим і убезпечують функціонування галузі на порівняно сприйнятливому рівні.

Роз’яснено й причини тимчасової відсутності централізованого гарячого водопостачання в обласному центрі, що у порушення відповідних судових рішень та Урядових директив, спрямованих на заборону таких дій, спричинені газовими монополістами.

Степан Бульба, резюмуючи бурхливі дискусії, запропонував профільним фахівцям разом із громадськими активістами підготувати проект Звернення до Центральної влади від імені обласної ради, яке ухвалити на шістнадцятій сесії обласної ради.