Актуалізували проблематику оздоровлення і відпочинку дітей

e-mail Друк PDF

20 травня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму, яке за участі керівників профільних підрозділів облдержадміністрації, представників громадськості і студентства, журналістів провів заступник голови постійної комісії Володимир Онищенко.

Проаналізовано та з урахуванням думок, зауважень і пропозицій, висловлених депутатами обласної ради Олександром Іваніною, Іваном Бобковим, Володимиром Микійчуком і Юрієм Мухою, узято до відома інформацію начальника відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Наталії Шкоденко щодо підготовки до оздоровлення і відпочинку дітей влітку 2013 року.

 

Зокрема, наголошено, що за попередніми даними, поданими місцевими органами виконавчої влади, всього буде охоплено відпочинком та оздоровленням протягом року 76,7 тис. дітей шкільного віку, що становить 61,7% від загальної кількості дітей цієї вікової категорії.

У цілому на організацію та проведення літньої оздоровчої кампанії в області планується залучити 64 млн 575 тис. грн, що відповідає рівню минулого року, у тому числі: з обласного бюджету – 21 млн 759 тис. грн, з місцевих бюджетів – 13 млн 154 тис. грн. Доля бюджетних коштів у фінансуванні оздоровчої кампанії 2013 року складає 54% (34 млн 913 тис. грн). Планується використання коштів Фонду соціального страхування у розмірі 9,5 млн грн, 7,5 млн грн. – коштів профспілок та понад 4 млн гривень буде вкладено в оздоровчу кампанію дітей області підприємствами та організаціями різних форм власності.

За рахунок коштів місцевих бюджетів, профспілок та інших джерел фінансування у червні - серпні 2013 року на пільгових умовах буде охоплено оздоровленням та відпочинком у закладах області 54,7 тис. дітей, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки, що на 700 дітей більше, ніж у 2012 році, та становить близько 55,5 % від кількості дітей пільгових категорій.

У першочерговому порядку будуть забезпеченні оздоровленням та відпочинком діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (89%), діти з багатодітних та малозабезпечених сімей (72,1%), талановиті та обдаровані діти (97%), діти-інваліди та інші пільгові категорії дітей. У позаміських оздоровчих закладах області за кошти обласного бюджету буде оздоровлено 32 дітей-інвалідів та 407 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються в інтернатних закладах та професійно-технічних навчальних закладах області.

Відділом у справах сім’ї та молоді в цьому році буде оздоровлено влітку 1800 дітей, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки, та 100 дітей – взимку на загальну суму 3 млн 372 тис. гривень.

Доповнив відомчими аспектами обговорювану проблематику директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, депутат обласної ради Володимир Мирошниченко, зауваживши, що при закладах освіти буде працювати 783 дитячі заклади відпочинку з денним перебуванням, 153 таборів праці та відпочинку, 18 наметових містечок, в яких планується оздоровити 39893 дітей (32 % від загальної кількості дітей шкільного віку, що на рівні минулого року).

Усі дитячі дошкільні заклади Міністерства освіти і науки України та інтернатні заклади Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації влітку працюватимуть у режимі оздоровчих. З цією метою передбачено збільшення витрат на харчування вихованців до 10 %.

Що стосується позаміських дитячих закладів, то в області будуть приймати на оздоровлення дітей 29 позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, 4 дитячих санаторії, 3 релігійні заклади.

Термін оздоровчої зміни в оздоровчих закладах області – 21 день, середня вартість путівки – 2378 грн.

Члени комісії, також, погодили та рекомендували обласній раді підтримати проект сесійного рішення стосовно внесення змін до показників обласного бюджету на 2013 рік, про що поінформував директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка.

Т.в.о. начальника Управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації Ігор Петраш доповів учасникам засідання про хід виконання обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки в частині будівництва сучасних спортивних майданчиків зі штучним покриттям.

Депутати узяли до відома як інформацію в цілому, так і те, що у поточному році заплановано виділити кошти в сумі 1040,0 тис. грн на закупівлю синтетичної трави для будівництва чотирьох майданчиків розміром 42х22м. Проте  висловилися за те, аби конкретний пооб’єктний перелік облаштування цих майданчиків був обов’язково узгоджений з постійною комісією обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму.