У полі зору депутатів – проблеми інвалідів

e-mail Друк PDF

21 травня під головуванням Тетяни Устименко відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, на якому розглянуто профільні питання, внесені до проекту порядку денного шістнадцятої сесії обласної ради.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Іван Момот, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій.

Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2013 рік доповів директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка. Зміни до бюджету вносяться за рахунок вільного залишку бюджетних коштів на початок року, зменшення обсягу резервного фонду та трансфертів із державного бюджету. На утримання установ обласного значення, проведення заходів, впровадження обласних програм, формування бюджету розвитку додатково спрямовується 7 млн. грн.

Зокрема, Департаменту праці та соціального захисту населення пропонується виділити 900 тис. грн. на медичне обслуговування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, надання допомоги малозабезпеченим громадянам, на заходи із попередження аварійних ситуацій та створення безпечних умов проживання підопічних у будинках-інтернатах системи соціального захисту населення.

Цю інформацію комісія взяла до відома.

Комісія підтримала пропозицію першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка та ухвалила рекомендувати Департаменту фінансів облдержадміністрації передбачити додаткові кошти на виконання статутної діяльності (проведення заходів) обласною організацією інвалідів.

Проект Програми зайнятості населення Полтавської області на 2013-2017 роки представила директор обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва. Метою Програми є реалізація комплексу заходів, спрямованих на стабілізацію ринку праці, попередження масового безробіття та посилення соціального захисту населення. Програма передбачає працевлаштування безробітних за сприяння служби зайнятості, надання їм матеріальної допомоги по безробіттю, забезпечення перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності, стимулювання підприємців до створення нових робочих місць та ін.

У контексті даного питання депутати звернули увагу на доцільність створення робочих місць у закладах системи соціального захисту із надання соціальних послуг, сприяння громадських організацій у створенні робочих місць для інвалідів.

На рекомендацію депутата Анатолія Шкарбана, комісія рекомендувала обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів надати в обласну раду інформацію про обсяг коштів, перерахованих областю у 2012 році до Фонду соціального захисту інвалідів, а також внести пропозиції щодо спрощення механізму надання підприємцям дотації на створення нових робочих місць для інвалідів.

У ході засідання комісія схвалила внесення змін та доповнень до обласної Програми надання депутатами обласної ради допомоги малозахищеним громадянам, якими передбачається, що депутат обласної ради матиме право надавати матеріальну допомогу у межах всієї області, а не лише виборчого округу; акумулювання коштів для надання матеріальної допомоги громадянам, які потребують довготривалого та дороговартісного лікування, оперативного втручання.