Шістнадцята сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

23 травня відбулася шістнадцята сесія обласної ради. Вів пленарне засідання голова обласної ради Іван Момот.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, член Центральної виборчої комісії Олександр Осадчук, заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації і обласної ради, начальники обласних управлінь і служб, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

На початку засідання, за традицією, відбулося нагородження.

Голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко та голова обласної ради Іван Момот вручили орден «За заслуги» І ступеня учаснику бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни, голові Полтавської обласної організації інвалідів війни, Збройних сил та учасників бойових дій Івану Лантуху; дипломи лауреатів обласної премії імені Панаса Мирного 2013 року - Олександру Пушку, Миколі Якименку, Ростиславу Галагану, Ользі Закорці, Олександру Лукацькому.

Група полтавців була відзначена Почесними грамотами обласної ради. За вагомі творчі здобутки були нагороджені Ганна Демиденко, Надія Крамаренко, Валентин Голяник, Лариса Назаренко, Тетяна Омеляненко. За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток області, активну громадянську позицію Почесну грамоту обласної ради та цінний подарунок отримали депутати обласної ради: голова наглядової ради ВАТ «Велика Круча» Пирятинського району Іван Близнюк, голова правління ПАТ «Полтавагаз» Ростислав Гринчак, професор кафедри технології та організації ресторанного господарства Полтавського університету економіки і торгівлі Тетяна Капліна. Вищою відзнакою обласної ради було також нагороджено викладача Полтавського професійного ліцею транспорту Володимира Супруненка.

Депутату обласної ради, директору ТОВ Науково-виробниче підприємство «Нафтогазсервіс» Анатолію Попельнюху була оголошена подяка обласної ради.

За загальнокомандну перемогу у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської спартакіади серед народних депутатів України, депутатів Верховної ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських рад спортивні кубки вручено головам Оржицької, Полтавської та Новосанжарської районних рад.

Відповідно до Постанови Центральної виборчої комісії України, за організацію підготовки та проведення виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, сприяння Центральній виборчій комісії у здійсненні нею передбачених законодавством України повноважень Почесною грамотою Центральної виборчої комісії України були нагороджені завідуюча відділом ведення Державного реєстру виборців Автозаводського району міста Кременчука Інеса Мартиненко, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Полтавської обласної державної адміністрації Юрій Северин, голова окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 146 Олександр Крижановський, голова окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 147 Світлана Протопопова.

Голова обласної виборчої комісії Павло Дробітько поінформував сесію про обрання головного лікаря санаторію «Сосновий бір» Миколи Безпалого депутатом обласної ради від Зіньківського виборчого округу№11. Цю інформацію депутати взяли до відома.

Іван Момот від імені депутатського корпусу привітав Миколу Безпалого із набуттям депутатських повноважень та урочисто вручив йому посвідчення депутата обласної ради

Голова обласної ради оприлюднив заяви: депутатів: Івана Коваля - про його вихід із фракції Соціалістичної партії України в обласній раді, Льва Жиденка - про його вихід із фракції «Фронт Змін» в обласній раді, Петра Ворони - про створення в обласній раді фракції «Удар». Цю інформацію сесія також взяла до відома.

Наразі депутати сформували порядок денний, включивши до нього десять додаткових питань, та затвердили регламент роботи сесії.

З проекту порядку денного сесії було виключене питання «Про надання в користування мисливській організації «Ремез» мисливських угідь на території Решетилівського району», яке направлене на доопрацювання.

Депутати заслухали та взяли до відома звіт голови обласної державної адміністрації Олександра Удовіченка про виконання Програми економічного і соціального розвитку Полтавської області, обласного бюджету та делегованих обласною радою повноважень.

Обласна рада прийняла Комплексну програму розвитку малого підприємництва у Полтавській області на 2013-2014 роки, регіональну цільову Програму створення та впровадження містобудівного кадастру Полтавської області на 2013-2017 роки, регіональну цільову програму розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро в Полтавській області на період до 2021 року, Програму зайнятості населення Полтавської області на 2013-2017 роки,

Депутати затвердили Схему планування території Полтавської області, Правила користування водними об'єктами для плавання на маломірних (малих) суднах Полтавської області, проголосували за внесення змін та доповнень до ряду обласних програм: Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Успішна Полтавщина – заможна територіальна громада. Будуємо разом», Програми будівництва, реконструкції та модернізації об’єктів інфраструктури Полтавської області до 2015 року, Програми збереженості документів Національного архівного фонду на 2013 рік, Програми правової освіти населення області на 2011 – 2015 роки, Програми надання депутатами обласної ради допомоги малозахищеним громадянам.

Сесія підтримала проекти рішень стосовно продовження дії на 2013 рік обласної Програми увічнення пам'яті видатних земляків, внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2013 році, затвердженого рішенням п’ятнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 28 лютого 2013 року, до розподілу коштів спеціального фонду обласного бюджету на проведення робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням вулиць і доріг комунальної власності, затвердженого рішенням чотирнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 21 грудня 2012 року.

Своїм рішенням «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2013 рік» обласна рада збільшила видатки обласного бюджету на 2013 рік за рахунок вільного залишку бюджетних коштів на початок року та трансфертів із державного бюджету на понад 118 млн. грн. Ці фінансові ресурси обласна рада спрямувала на утримання установ обласного значення, впровадження обласних програм, формування бюджету розвитку та ін.

Також депутати заслухали та взяли до відома інформацію начальника управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області Едуарда Федосова «Про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності органів правопорядку на території Полтавської області» та інформацію прокурора Полтавської області Андрія Миронова «Про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності органів прокуратури на території Полтавської області».

Обласна рада розглянула ряд майнових і кадрових питань. Зокрема, щодо керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області, внесення змін до рішення п’ятнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 28.02.2013 «Про затвердження Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області». Прийняті відповідні рішення про продаж шляхом проведення аукціону нежитлової будівлі за адресою: м. Кременчук, вул. Молодогвардійців, 30; нежитлових будівель та споруд за адресою: м. Кременчук, вул. Локомотивна, 25.

Депутати підтримали проекти рішень стосовно надання у користування мисливських угідь на території Великобагачанського, Гадяцького, Глобинського, Зіньківського, Карлівського, Кобеляцького, Козельщинського, Котелевського, Кременчуцького, Миргородського та Семенівського районів.

Були прийняті рішення щодо погодження отримання без проведення аукціону спеціальних дозволів підприємствам: на видобування корисних копалин газоконденсатних родовищ; на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянок надр (родовищ) підземних прісних вод.

У ході пленарного засідання було погоджено депутатський запит Олександра Іваніни, прийнято звернення: до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Кодексу України Про надра; до жителів Полтавської області щодо боротьби з проявами фашизму; до Українського фонду підтримки підприємництва щодо входження Полтавської обласної ради до складу засновників РФПП з наступним залученням представників депутатського корпусу до Наглядової ради фонду.

У «різному» голова обласної ради Іван Момот висловив думку щодо відновлення практики проведення спільних засідань обласної ради у процесі розгляду проектів рішень сесій; депутат Володимир Микійчук зачитав лист народного депутата України Валерія Головка стосовно перешкод, які були вчинені групі представників обласної організації партії «Фронт Змін» під час їхньої поїздки до Києва для участі у політичній акції; депутати Петро Ворона та Дмитро Хрістов висловили критичні зауваження щодо змісту прийнятого сесією звернення до жителів Полтавської області щодо боротьби з проявами фашизму; депутат Іван Панасенко озвучив екологічні проблеми південного регіону області та закликав колег до їхнього вирішення в інтересах населення.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення по 56-ти питаннях порядку денного сесії.

В інтерв’ю журналістам місцевих ЗМІ голова обласної ради Іван Момот зазначив, що всі питання, розглянуті депутатами на сесії, є важливими. Прийняті обласною радою рішення стосуються забезпечення подальшого соціально-економічного розвитку області, територіальних громад.

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

Державною екологічною інспекцією в Полтавській області активізовано здійснення перевірок по дотриманню вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання, основним видом діяльності яких є сільськогосподарське виробництво.

За результатами перевірок, за порушення вимог природоохоронного законодавства в частині використання надр і видобування підземних вод для господарських потреб, на сільськогосподарські підприємства накладаються штрафні санкції, які обраховуються в сотнях тисяч гривень. Особливо це стосується сільгоспвиробників, які займаються тваринництвом. Поряд із цим, значна частина сільгосппідприємств постачає воду для потреб населення, що також класифікується як порушення чинного законодавства.

Такі дії контролюючих органів зумовлюють згортання виробничих потужностей у галузі тваринництва, створюють соціальну напругу, суперечать державній політиці щодо пріоритетного розвитку галузі тваринництва та загрожують продовольчій безпеці України.

Державна екологічна інспекція посилається на міждержавний стандарт «ГОСТ 17.1.1.04-80», затверджений постановою Державного комітету СРСР по стандартам від 31.03.1980 № 1452, за яким «до господарсько-побутових потреб не належать потреби сільського господарства».

У стандарті вказано, що «Настоящий стандарт устанавливает классификацию подземных вод по целям водопользования независимо от характера использования подземных вод. Стандарт применяют при разработке нормативно-технической документации в области рационального использования и охраны вод, в учебной литературе, при учете подземных вод, для ведения государственного водного кадастра».

Поняття господарської діяльності відображено в різних нормативно-правових актах, зокрема:

у ст. 1 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність»: «Господарська діяльність – будь-яка діяльність, у тому числі підприємницька, пов’язана з виробництвом і обміном матеріальних та нематеріальних благ, що виступають у формі товару»;

у пп. 14.1.36 Податкового кодексу України «Господарська діяльність – діяльність особи, що пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, надання послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договором комісії, доручення та агентськими договорами».

У той же час чинне законодавство України не містить визначення термінів «власні господарсько-побутові потреби», «виробничі потреби», «господарсько-питне водопостачання» та «господарсько-побутові потреби».

Отримання дозволів на використання надр для видобутку води сільгосппідприємствами є довготривалою процедурою, вимагає значних фінансових затрат.

З огляду на вищевикладене, беручи до уваги існуючу юридичну колізію, що виникає у процесі реалізації та правового застосування Кодексу України про надра, просимо вас сприяти у реалізації права землевласників та землекористувачів на використання підземних вод без спеціального дозволу на користування надрами.

Вважаємо за необхідне внести зміни до частини 1 статті 23 Кодексу України про надра та викласти її у наступній редакції: «Землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати та використовувати для своїх господарських і побутових потреб корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів, підземні води для власних господарсько-побутових потреб, нецентралізованого та централізованого (крім виробництва фасованої питної води) господарсько-питного водопостачання населенню та для потреб сільського господарства, за умови, що продуктивність одного водозабору підземних вод не перевищує 300 кубічних метрів на добу».

 

Прийнято

шістнадцятою сесією

Полтавської обласної ради

шостого скликання

23 травня 2013 року

 

Звернення

депутатів Полтавської обласної ради до жителів області

Останнім часом в Україні активізувались політичні процеси, що призводять до фашизації суспільства, розгулу пропаганди нацизму, відбувається героїзація гітлерівських прибічників, які видаються як борці за самостійну Україну, набувають поширення русофобія і ксенофобія.

Сьогодні виросло молоде покоління націоналістів, в основному народжених вже в незалежній Україні, які нічого не знають про складний і неоднозначний шлях створення Української держави. Лжепатріоти намагаються переписати історію, спотворюючи значення Великої Перемоги для долі нашої держави, і возвеличуючи фашистських окупантів та їхніх бандерівських посіпак.

На Полтавщині поширилась тенденція ініціювання праворадикально налаштованими силами перейменування вулиць, назви яких намагаються змінити на націоналістичні, такі, що викликають конфлікти в громадах. Непоодинокі випадки руйнування пам'ятників радянської доби набувають системного характеру. А це також є одним з проявів фашизації суспільства.

Тому, звертаючись до полтавців, ми закликаємо піддати осуду дії націоналістів. Підтримка людей, які проповідують націоналізм обов'язково призведе до фашизації суспільства, а цього допустити не можна. Ми залишимося поза цивілізованим суспільством, якщо не зможемо побороти бацилу фашизму та нездорового націоналізму. Ті, хто сьогодні підхопили ідеї радикальних націоналістів-фашистів у нашій країні, сіють зло, вони несуть його не тільки тим, хто навколо них, а й майбутнім поколінням.

Ми висловлюємо солідарність з Європейським співтовариством, Європейським парламентом, який категорично засудив расистські, антисемітські та ксенофобські погляди радикальних націоналістів, особливо наголосивши на їх невідповідності основоположним цінностям та принципам ЄС.

Ми, громадяни багатонаціональної України, не дозволимо націоналістам-провокаторам порушити громадянський мир і злагоду, знищити європейські перспективи держави.

Шановні громадяни! Будьте пильними! Не долучайтесь до спроб праворадикалів внести розбрат в нашу багатонаціональну родину. Не підтримуйте намагання переписати нашу героїчну історію, спаплюжити значення Перемоги у Великій Вітчизняній війні, не вірте облудній пропаганді націоналістів, не підтримуйте їх!

 

Прийнято

шістнадцятою сесією

Полтавської обласної ради

шостого скликання

23 травня 2013 року

 

 

Звернення

до Українського фонду підтримки підприємництва (УФПП)

З метою підвищення ефективності роботи, забезпечення прозорості та посилення публічної складової у діяльності Регіонального фонду підтримки підприємництва по Полтавській області (надалі – РФПП), Полтавська облдержадміністрація, як один із засновників, неодноразово інформувала Український фонд підтримки підприємництва про необхідність входження Полтавської обласної ради до складу засновників РФПП з наступним залученням представників депутатського корпусу до Наглядової ради фонду.

Полтавська обласна рада в свою чергу здійснила ряд відповідних кроків, виділивши рішенням сьомої сесії Полтавської обласної ради шостого скликання від 28.09.2011 року з обласного бюджету кошти у сумі 150 тис.грн. в якості внеску Полтавської обласної ради до статутного фонду РФПП, на погашення заборгованості Полтавської облдержадміністрації у розмірі 150 тис.грн. за цими внесками та погодивши рішенням одинадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 23.05.2012 року своє входження до складу засновників РФПП.

У продовження процедури на розгляд УФПП у липні 2012 року були направлені відповідні проекти установчих документів РФПП, а саме Статут та Положення про Наглядову раду, розроблені фахівцями Полтавської облдержадміністрації та Полтавської обласної ради.

Однак, на даний час УФПП фактично блокує роботу РФПП, ігноруючи рішення Полтавської обласної ради та листи Полтавської обласної державної адміністрації не надаючи жодних роз’яснень з цього приводу.

Для нормалізації ситуації, що склалася навколо РФПП та для забезпечення його якісної роботи просимо УФПП провести засідання зборів засновників РФПП, на якому визначитися із прийняттям Полтавської обласної ради до складу засновників РФПП. Обласна рада вважає, що зволікання з вирішенням даного питання не сприяє розвитку малого підприємництва на території області.

У разі відсутності реагування на звернення сесії Полтавської обласної ради, залишаємо за собою право звернення до Кабінету Міністрів України.

 

Прийнято

шістнадцятою сесією

Полтавської обласної ради

шостого скликання

23 травня 2013 року