Полтавщина представила кращі практики місцевого самоврядування

e-mail Друк PDF

24 травня у Харківській обласні раді з метою інформування органів місцевого самоврядування України всіх рівнів про Конкурс кращих практик місцевого самоврядування – 2013 відбувся інформаційний семінар для представників Харківської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Полтавської та Сумської областей.

Від Полтавської області у заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування Карлівського, Козельщинського, Новосанжарського, Пирятинського, Семенівського районів, міст Полтави та Кременчука.

Конкурс, який проводиться в рамках Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» , покликаний допомогти виявити, відзначити і поширити найкращі практики та корисні ініціативи органів місцевого самоврядування в Україні у номінаціях «Співробітництво громад: обєднання зусиль та ресурсів», «Демократія участі: залучення громад до прийняття рішень» та «Місцеві ресурси: пошук та мобілізація на користь громаді».

Програму реалізовує Центр експертизи з питань реформи місцевого самоврядування Ради Європи у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Українською асоціацією районних та обласних рад, Асоціацією міст України, Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад, Національною академією управління при Президентові України та Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню в Україні.

У ході семінару представники органів місцевого самоврядування заслухали доповіді провідних експертів Ради Європи щодо програми обміну кращими практиками в Україні 2012-2013 років, ознайомилися з програмами міжнародної технічної допомоги, обмінялися досвідом роботи, обговорили проблемні питання та перспективи.

У рамках інформаційного семінару відбулися презентації регіональних конкурсів та кращих практик місцевого самоврядування областей-учасників Конкурсу. Відповідний досвід органів місцевого самоврядування Полтавщини презентувала начальник інформаційно-аналітичного відділу обласної ради Ірина Дудка.