Робоча поїздка в Козельщинський район

e-mail Друк PDF

29 травня у Козельщинському районі за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка відбувся семінар для селищних і сільських голів, секретарів сільських і селищних рад, державних службовців, голів та членів громадських рад при адміністраціях Козельщинського, Новосанжарського та Кобеляцького районів на тему : «Вузлові напрями проведення реформ в Україні та їх реалізація на Полтавщині».

Відповідно до порядку денного були розглянуті питання про ініціативи Президента України в сфері управління територіями, основні положення проекту нового Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», основні напрями поглиблення взаємодії органів влади з громадськістю, вузлові напрями реформування органів місцевого самоврядування та їх реалізація на Полтавщині.

Виступаючи на семінарі, Володимир Онищенко відмітив, що на нинішньому кущовому семінарі продовжується розпочата у попередні роки робота щодо забезпечення вивчення та впровадження норм законодавства України з питань реформування органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, яка проводиться спільними зусиллями органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування із широким залученням громадськості. Він підкреслив, що Полтавщина є яскравим прикладом успішної взаємодії державної влади та органів місцевого самоврядування з громадськістю, наслідком чого є розробка та реалізація низки обласних програм, проведення комунікативних заходів, організація навчань тощо.

Зокрема, обласна рада прийняла Програму розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2013-2015 роки, яка містить чотири основні напрямки: розвиток кадрового потенціалу та підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування, депутатів; розвиток активності територіальних громад області; організація громадських та соціальних заходів; розвиток майнових засад місцевого самоврядування.

Володимир Онищенко наголосив, що в цьому аспекті особливо важливо звернути увагу на реалізацію в області Програми економічних реформ на 2010-2014 роки та Програми правової освіти населення Полтавщини. В рамках обох цих програм значне місце відводиться вирішенню проблем реформування державного управління і місцевого самоврядування, удосконаленню надання населенню адміністративних послуг, роз’ясненню суті та спрямованості реформ.

По закінченні роботи засідання було проведено анкетування серед учасників семінару та прийняті відповідні рекомендації.