Споживча кооперація Полтавщини: на часі реформування

e-mail Друк PDF

30 травня у Полтавському кооперативному технікумі відбувся XV позачерговий з’їзд споживчої кооперації області, на якому визначені завдання з подальшого розвитку і реформування споживчої кооперації Полтавщини.

Окрім делегатів від споживчих спілок та товариств області, у роботі з'їздуі взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови Укоопспілки України Володимир Левицький, голова правління облспоживспілки Володимир Кідін, ректор вищого навчального закладу Укоопспілки України «Полтавський університет економіки і торгівлі» Олексій Нестуля, директор Полтавського кооперативного технікуму Володимир Іноземцев.

Делегати заслухали звіт голови правління облспоживспілки області про господарсько-фінансову діяльність споживчої кооперації Полтавської області в І кварталі 2013 року; звіт ревізійної комісії; розглянули питання про реформування споживчої кооперації області шляхом реструктуризації у контексті реформування споживчої кооперації України; про всеукраїнську перереєстрацію членів та асоційованих членів споживчих товариств; про затвердження стратегічного майна облспоживспілки; про постанови правління облспоживспілки та зборів Ради облспоживспілки щодо володіння, користування та розпорядження майном, про делегування повноважень із володіння, користування та розпорядження майном облспоживспілки та інші. За розглянути питаннями з’їзд прийняв відповідні рішення.

Перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко поінформував делегатів про вагомі результати, які область досягла у соціально-економічному розвитку Він наголосив, що за рядом економічних показників серед регіонів держави Полтавщина займає лідируючі позиції. Значні здобутки мають агропромисловий комплекс області та промисловість. У минулому році до державного бюджету з області надійшло 19,4 млрд. грн. Має місце позитивне сальдо з торгового балансу щодо продукції, яка експортується.

Стосовно перспектив розвитку споживчих спілок і товариств області, Володимир Онищенко зазначив, що їхнє реформування є на часі. Воно підвищить ефективність господарської діяльності споживчої кооперації, вдосконалить порядок використання кооперативного майна.

Втім, Володимир Онищенко зауважив, що самого реформування недостатньо. На його думку, керівники споживчих спілок і колективи повинні зрозуміти і знайти своє місце у конкурентному середовищі ринкової економіки.

Володимир Онищенко запевнив, що у питаннях реформування та подальшого розвитку споживчі спілки та товариства області завжди знайдуть підтримку з боку обласної ради та облдержадміністрації, адже споживча кооперація відіграє значну роль в економіці області, забезпеченні населення, особливо у сільській місцевості, продуктами харчування, іншими соціально орієнтованими товарами та послугами.