Формується обласний бюджет

e-mail Друк PDF

20 грудня на розширеному засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, яке вів голова комісії Валерій Пархоменко, розглянуто питання формування обласного бюджету на 2011 рік.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Іван Момот, заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, начальники обласних управлінь і служб.

Про основні підходи до формування обласного бюджету на наступний рік, проблеми та пропозиції стосовно шляхів їхнього вирішення доповів начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Володимир Шапошніченко. Він, зокрема, зазначив, що обласний бюджет 2011 року буде достатньо напруженим, вимагатиме жорсткого режиму економії фінансових ресурсів, скорочення не першочергових видатків, оптимізації мережі бюджетних установ. Основним пріоритетом обласного бюджету буде забезпечення видатків на захищені статті.

Далі комісія заслухала та взяла до уваги інформацію головних розпорядників коштів обласного бюджету – управлінь облдержадміністрації - щодо підсумків роботи за 2010 рік галузей освіти і науки, фізичної культури і спорту, сім’ї і молоді, охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення та бюджетних запитів на 2011 рік.

На пропозицію депутата Юрія Шляхового, головним розпорядникам коштів рекомендовано надати порівняльні таблиці фактичних видатків по галузях у 2010 році та прогнозованих видатків на 2011 рік.

Депутати також підтримали пропозицію голови комісії Валерія Пархоменка рекомендувати головним розпорядникам коштів спрямовувати не менше 50% капіталовкладень по галузях на заходи з енергозбереження; погоджувати видатки бюджету розвитку (капітальні вкладення) та видатки, що спрямовуються на книговидання, культурно – мистецькі і спортивні заходи, на потреби громадських організацій з профільними комісіями обласної ради та постійною комісією з питань бюджету та управління майном.

Про Програму економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2011 рік та обласну Програму економічних і соціальних реформ на 2010-2014 роки «Успішна Полтавщина – заможна територіальна громада. Будуємо разом», проекти яких передбачається внести на розгляд другої сесії обласної ради, доповіла начальник Головного управління економіки облдержадміністрації Олена Адамович.