Іван Момот: «На Полтавщині виконується Указ Президента України Віктора Януковича щодо підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка»

e-mail Друк PDF

5 червня у селі Яреськи Шишацького району урочисто відкрито перший у районі та сорок перший на Полтавщині пам’ятник Тарасу Шевченку.

Як розповів Яреськівський сільський голова Дмитро Заїка, з ініціативою про встановлення пам’ятника Шевченку на території села два роки тому виступили мешканці Яресьок. Ця ідея була підтримана депутатами сільської ради. Наразі з бюджету сільської ради було виділено кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації, а ініціативна група розпочала збір коштів. Вартість пам’ятника становить 54 тис. грн., із них 14 тис. грн. зібрало населення, по 20 тисяч грн. виділили сільська рада та спонсор - ТОВ «Агрофірма імені Довженка», яке відноситься до агрохолдингу «Астарта-Київ».

З визначною подією у житті територіальної громади яреськівчан привітали голова обласної ради Іван Момот, голова райдержадміністрації Вячеслав Білаш, генеральний директор агрохолдингу «Астарта-Київ» Віктор Іванчик, генеральний директор ТОВ «Агрофіра імені Довженка», депутат обласної ради Віктор Скочко, завідуюча кафедрою української літератури Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка Віра Мелешко та інші.

Іван Момот, зокрема, зазначив, що постать Тараса Шевченка об’єднує українців навколо ідеї державотворення, а життєвий шлях Кобзаря надихає на нові звитяжні справи. Він підкреслив, що з полтавською землею життя Тараса Шевченка поєднав період 1843-1846 років та 1859 рік. На Полтавщині Тарас Григорович побував у понад 50-ти населених пунктах, у тому числі й у селах Шишацького району, написав чимало прекрасних літературних творів і намалював не одну картину.

- Відкриття пам’ятника Шевченку у Яреськах - це перша ластівка, свідчення того, що на Полтавщині виконується Указ Президента України Віктора Януковича щодо підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, - наголосив Іван Момот.

Він висловив вдячність жителям села та спонсорам за вияв високої громадянської свідомості та активну життєву позицію; поінформував, що обласна рада на останній сесії прийняла рішення про виділення коштів на заходи з відзначення 200-річчя Тараса Шевченка. Поміж них - перевидання книги Петра Ротача «Полтавська Шевченкіана: спроба обласної (крайової) Шевченківської енциклопедії» у двох книгах, видання книги «Тарас Шевченко і Полтавщина», альбому «Українська вишивка. Портрети Тараса Шевченка», створення документального фільму про перебування Шевченка на Полтавщині, встановлення пам’ятних знаків та погрудь Тарасу Шевченку.

Після відкриття пам’ятник Тарасу Шевченку освятив настоятель Свято-Михайлівської церкви отець Михайло.

Творча робота авторів погруддя Тараса Шевченка Дмитра Коршуна та Валерія Голуба була відзначена Почесними грамотами райдержадміністрації.

По тому відбувся святковий концерт.