Продовжено дію Угоди про співробітництво між Полтавською областю та Провінцією Ено

e-mail Друк PDF

11 червня в Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М.В.Гоголя відбулася урочиста церемонія підписання продовження дії Угоди про співробітництво між Полтавською областю України та Провінцією Ено Королівства Бельгія.

Провінцію Ено на церемонії представляли губернатор Провінції пан Томмі Леклерк та постійний депутат Провінції пан Жеральд Моргат, Полтавську область – голова обласної ради Іван Момот та перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Животенко.

Відносини між нашою областю та бельгійською провінцією започатковані у 2002 році робочим візитом офіційної делегації Полтавської області до Провінції Ено та офіційною місією з Провінції Ено на Полтавщину. За час, що минув, проведено стажування науковців та студентів полтавських і кременчуцьких вишів у вищих школах міста Монса, відбувся обмін делегаціями, встановлено ряд бізнес-контактів, бельгійці та полтавці брали участь у виставках, презентаціях щодо спорудження будинків, раціонального використання та відновлювання джерел енергії тощо.

У планах на майбутнє - організація контактів на рівні органів влади міст обласного значення Полтавщини та мерій Провінції Ено, співпраця у сфері охорони здоров'я, започаткування співробітництва в секторі енергозбереження, охорони довкілля, обмін сільськогосподарськими місіями та ін.

У своєму виступі голова обласної ради Іван Момот відзначив, що «ми є свідками і активними учасниками того, як наш діалог перетворився в конкретні справи в освітній, науковій, культурній сферах».

- Пізнати нову країну через вивчення її мови, вдосконалення майбутньої професії та розширення наукових контактів – що може бути краще для молодих вчених, студентів, фахівців, - сказав Іван Момот. – Бізнес-контакти, участь у виставках та тематичних семінарах надихають нас перспективою майбутньої реалізації бізнес-проектів.

Іван Момот поінформував про суттєві кроки, зроблені за останні роки депутатами обласної ради щодо розробки моделей і механізмів підтримки з обласного бюджету ініціатив громад, особливо у сільській місцевості, покращення інфраструктури, в сферах енергозбереження, водопостачання, охорони здоров’я.

Він наголосив, що сьогодні ми знаходимося на етапі розробки нової Концепції розвитку місцевого самоврядування, що ініційована Президентом України Віктором Януковичем і яка є кроком до реалізації Україною положень Європейської хартії місцевого самоврядування. Зокрема, щодо розширення прав територіальних громад, децентралізації влади, поліпшення якості надання адміністративних послуг населенню.

- Нам цікавий досвід вашої Провінції, - сказав голова обласної ради, звертаючись до бельгійських гостей, - досвід того, як місцеве самоврядування спільно з громадськими асоціаціями, місцевим бізнесом та громадянами співпрацюють задля місцевого розвитку.

Він підкреслив, що бажання співпрацювати та демократичні цінності є об’єднуючим фактором, який дозволяє перетворити сучасні виклики і можливості в реальні справи на користь мешканців наших регіонів.

На церемонії підписання Угоди були присутні заступник голови обласної ради Володимир Марченко, голови постійних комісій обласної ради: з питань хорони здоров’я - Михайло Виноград, з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр - Олександр Залужний, з питань забезпечення законності та правопорядку – Дмитро Хрістов, з питань соціального захисту населення – Анатолій Олійник, заступник голови облдержадміністрації Олена Адамович, президент Полтавської-торгово-промислової палати Володимир Олійник, представники ділових кіл Бельгії та Полтавщини.

Після урочистого підписання Угоди відбулася прес-конференція для представників регіональних засобів масової інформації.