Програму охорони довкілля – кожній територіальній громаді

e-mail Друк PDF

22 грудня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, яке відбулося під головуванням Тетяни Корост, розглянуто виконання екологічних програм та ефективність використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища області в 2010 році.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Іван Момот, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула, начальники обласних управлінь і служб.

Як повідомив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Ігор Піддубний, основною екологічною програмою, що визначає в області основні засади природоохоронної політики та екологічної безпеки, є Програма охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та  забезпечення екологічної політики з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської області на період  до 2010 року в новій редакції. Вона передбачає фінансування 154 екологічних заходів на загальну суму у понад 137 мільйонів гривень. З 2001 року проведено фінансування 79 заходів на 58, 4 мільйона гривень. Повністю профінансовано 36 заходів.

Рішенням обласної ради в 2010 році визначено фінансування природоохоронних заходів із фонду охорони навколишнього природного середовища області на понад 25 мільйонів гривень. За станом на 1 грудня фактично профінансовано лише 6 мільйонів 117 тисяч гривень.

Відтак депутати заслухали та проаналізували інформацію головних розпорядних коштів фонду охорони навколишнього природного середовища області в 2010 році – управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, управління капітального будівництва, Головного управління житлово-комунального господарства, Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.

Голова обласної ради Іван Момот звернув увагу головних розпорядників коштів на посиленні особистої відповідальності керівників за вчасне та ефективне використання фінансових ресурсів фонду охорони навколишнього природного середовища області, забезпечення оперативної інформації про хід природоохоронних робіт та стан їхнього фінансування.

Заступник голови обласної ради Володимир Марченко висловив думку щодо першочергового спрямування коштів фонду на вирішення екологічних проблем об’єктів, які відносяться до спільної власності територіальних громад області.

Основну причину несвоєчасного використання екологічних коштів голова комісії Тетяна Корост вбачає у недосконалій системі тендерних процедур, внаслідок чого підрядниками робіт визнаються підприємства, які технічно неспроможні забезпечити якісне виконання природоохоронних робіт.

Виключити можливість залучення недобросовісних підрядників, на переконання депутата Ігоря Проценка, можна шляхом створення бази даних на підрядні будівельні організації, що спеціалізуються на проведенні екологічних робіт.

Депутати підтримали пропозицію голови комісії Тетяни Корост - рекомендувати районним радам забезпечити підготовку та прийняття сільських, селищних, міських, районних програм охорони навколишнього природного середовища. На основі сільських, селищних, міських екологічних програм, вважає Тетяна Корост, доцільно розробити районні програми, а на основі останніх – обласну програму. Такий підхід забезпечить врахування регіональних проблем охорони довкілля, а також  дієве використання екологічних коштів, які знаходяться на рахунках місцевих рад.

У ході обговорення питання депутат Віктор Скочко порушив проблему утилізації твердих побутових відходів на селі, депутат Олег Овчарь – якісного водозабезпечення населення області.

Також у ході засідання депутати схвалили проект Регламенту обласної ради шостого скликання.