Віктор Янукович: «Позитивний досвід регіонів необхідно втілювати по всій країні»

e-mail Друк PDF

20 червня, у Луганську під головуванням Президента України Віктора Януковича відбулося засідання Ради регіонів.

Полтавщину на засіданні Ради регіонів представляли голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко та голова обласної ради Іван Момот.

Під час засідання були розглянуті питання про фінансування бюджетів регіонів, виконання Указу «Про заходи щодо забезпечення здійснення місцевими державними адміністраціями виконавчої влади на відповідній території», про необхідність втілення позитивного досвіду регіонів по всій країні.

Президент України Віктор Янукович вважає незадовільним фінансування бюджетів регіонів. Глава держави доручив Прем’єр-міністру Миколі Азарову, Першому віце-прем’єр-міністру Сергію Арбузову та Міністру фінансів Юрію Колобову негайно виправити ситуацію.

«Закрити на 100% бюджети регіонів і доповісти на наступній Раді регіонів», - наголосив Президент.

Президент України Віктор Янукович також вимагає від керівників центральних органів виконавчої влади неухильного дотримання Указу «Про заходи щодо забезпечення здійснення місцевими державними адміністраціями виконавчої влади на відповідній території».

«До кінця червня, оскільки тут присутні більшість міністрів, голів комітетів, якщо не будуть виправлені помилки і не буде виконуватися Указ, на початку липня будуть звільнені з посад міністри і голови комітетів. Щоб ви про це знали», - сказав Віктор Янукович.

На переконання Президента, позитивні напрацювання окремих регіонів необхідно втілювати по всій країні. Відповідне доручення Глава держави дав Кабінету Міністрів під час засідання Ради регіонів.

«Той позитивний досвід, який є, по питаннях, які ми сьогодні розглядали, і в питаннях забезпечення економічної ефективності, розвитку відновлювальної енергетики, треба використовувати. Я просив би записати доручення Кабінету Міністрів України узагальнити досвід, який є в Україні, в регіонах, і відпрацювати план вдосконалення цього досвіду на інших територіях за погодженням з місцевою владою», - сказав Президент.

За словами Президента, будь-який інвестиційний проект, відповідно до українського законодавства, повинен мати екологічну складову,

«Сьогодні наше законодавство передбачає, що будь-який інвестиційний проект повинен мати екологічну складову, яка дозволить не тільки модернізувати виробництво, але і вирішувати екологічні проблеми», - зазначив Віктор Янукович..

Він відмітив, що захворюваність людей, які проживають у промислових регіонах, - це проблема, що потребує нагального вирішення. «Очищувати землю, очищувати атмосферу, вирішувати питання екології… Ми останнім часом приділяємо велику увагу цим питанням», - зазначив Глава держави. Прикладом успішної модернізації Віктор Янукович назвав Алчевський металургійний завод, де відповідні роботи розпочались близько десяти років тому.

Йшлося також про необхідність вживання необхідних заходів протипожежної безпеки в літній період, як найшвидшої імплементації Закону «Про зайнятість населення», про підготовку засідання Ради національної безпеки і оборони щодо питання боротьби з корупцією.

Президент України Віктор Янукович доручив підготувати засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому розглянути питання боротьби з корупцією.

Президент вважає необхідним створення гарячої телефонної лінію, за допомогою якої громадяни інформуватимуть робочу групу про факти корупційних діянь. «Ми наведемо порядок обов’язково. Як мінімум - звільнити, вичистити ці кадри. Там, де немає підстав притягнути їх за корупцію, але є інформація, що вони займалися цими питаннями, негайно ці кадри звільнити, щоб і сліду не було в цих установах», - сказав Глава держави.

Також Віктор Янукович доручив Першому заступнику Глави Адміністрації Президента Ірині Акімовій перевірити факти створення незаконних державних органів на місцевому рівні. Глава держави нагадав, що в Україні вже ліквідовано близько 3 тисяч дублюючих державних органів. На переконання Президента, роботу треба продовжувати. «Довести ситуацію до такого стану, щоб у нас не було зайвих організацій, які створені заради того, щоб деякі чиновники збагачувались», - підкреслив Віктор Янукович.

Президент України доручив Голові державної служби з надзвичайних ситуацій Михайлу Болотських і Віце-прем’єр-міністру Олександру Вілкулу вжити необхідних заходів протипожежної безпеки в літній період.

«Просив би з урахуванням початку сезону різкого потепління провести зараз відповідні заходи, селекторні наради щодо прийняття необхідних заходів пожежної безпеки», - сказав Віктор Янукович на засіданні Ради регіонів у Луганську.

Президент України також наголошує на необхідності якнайшвидшої імплементації Закону «Про зайнятість населення», який вступив у дію 1 січня 2013 року.

Під час засідання Ради регіонів у Луганську Віктор Янукович звернув увагу на невиконання в регіонах цього закону, який передбачає механізми залучення інвестицій у регіони та, відповідно, створення нових робочих місць.

За матеріалами Офіційного інтернет-представництва «Президент України Віктор Янукович»