Засідання комісії з питань будівництва,транспорту та зв’язку

e-mail Друк PDF

4 липня під головуванням Віктора Шадчнєва відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань будівництва, транспорту та зв’язку, в якому взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

У ході засідання комісії депутати заслухали та прийняли до відома інформацію про хід виконання обласної цільової Програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки. За інформацією начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Юрія Петрука, починаючи з 2010 року, на території області реалізується програма будівництва доступного житла громадянам, які перебувають на квартирному обліку та потребують поліпшення житлових умов за державною підтримкою у розмірі 30 % та здешевлення вартості іпотечних кредитів.

За 2010 - 2012 роки в програмі взяли участь 112 сімей, які отримали ключі від квартир та державну підтримку на загальну суму 7,5 млн. грн. У будівництво було залучено власних коштів громадян на загальну суму 19,5 млн. грн., що дало змогу добудувати та ввести в експлуатаці 5 багатоквартирних житлових будинки. Ці будинки розташовані в місті Полтаві, Кременчуці, Комсомольську та в с. Щербані, Терешки Полтавського району.

На реалізацію зазначеної програми у 2013 році передбачається залучити з державного бюджету кошти в сумі 2,1 млн. грн., з місцевих бюджетів - 530 тис. грн. За рахунок цих коштів очікується укласти 25 договорів на придбання житла.

За ініціативи Президента України та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 № 343 „Про затвердження Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов” з травня 2012 року в області розпочата реалізація зазначеної програми.

З початку дії програми укладено 61 кредитну угоду між позичальниками, банківськими установами та Полтавським регіональним управлінням ДСФУ „Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”, в тому числі в 2013 році – 13 кредитних угод.

На 2013 рік з метою забезпечення громадян доступним житлом за цією програмою передбачено бюджетні асигнування в сумі 6466 тис. грн., у тому числі на компенсацію за договорами 2012 року – 960 тис. грн., на нові кредити – 5506 тис. грн.

Станом на 27.06.2013 обсяг наданих кредитів громадянам становить 2636,65 тис. грн.

Відповідно до порядку денного було розглянуто питання про внесення змін до розподілу коштів спеціального фонду обласного бюджету на проведення робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням вулиць і доріг комунальної власності, затвердженого рішенням чотирнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 21 грудня 2012 року. З урахуванням обґрунтованого подання Кременчуцького та Лубенського міськвиконкому, Глобинської, Гребінківської, Зінківської, Карлівської, Котелевської, Кременчуцької, Лубенської, Миргородської, Новосанжарської, Пирятинської, Решетилівської, Семенівської, Хорольської, Чорнухинської та Чутівської райдержадміністрацій депутати погодили розподіл резерву коштів на загальну суму 4,7 млн. грн.

З поміж іншого депутати заслухали та прийняли до відома питання про звіт генерального директора КП «Аеропорт-Полтава» за перше півріччя 2013 року, про підготовку та проведення оздоровчої кампанії 2013 року та підготовку міст відпочинку дітей на воді.