Засідання постійної комісії з питань забезпечення законності та правопорядку

e-mail Друк PDF

10 липня під головуванням Дмитра Хрістова відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку, в якому взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Відповідно до порядку денного було розглянуто питання про внесення змін до Програми безпеки дорожнього руху на 2011-2014 роки. З метою здійснення комплексу агітаційно-пропагандистських заходів, спрямованих на забезпечення безпеки дорожнього руху, формування в усіх його учасниках свідомого ставлення до виконання правил, нормативів і стандартів, діючих у сфері дорожнього руху та виконання поточного ремоноту будівлі стаціонарного посту ДПС «Чутівський», що розташована на 395 км автодороги Київ - Харків – Довжанський, на кордоні Харківської та Полтавської областей депутати підтримали пропозицію управління ДАЇ передбачити на фінансування зазначених заходів 200 тис. грн.

За інформацією заступника начальника УДАЇ УМВС України в Полтавській області Віктора Поліщука, при реалізації функцій пропаганди безпеки дорожнього руху Державтоінспекція використовує ЗМІ, засоби наочної агітації, за допомогою яких впливає на учасників руху. Разом з органами освіти розробляються рекомендації, виконується надання практичної і методичної допомоги у вивченні дітьми ПДР, питань попередження ДТП. При цьому використання в роботі сучасної багатофункціональної фото та відеотехніки з урахуванням технічних і творчих вимог телебачення надасть можливість оперативного реагування на інформаційні запити засобів масової інформації, надання фахових коментарів щодо резонансних подій на дорогах Полтавщини, забезпечить максимальну ефективність моніторингу та оптимальний термін реагування на проблемні випадки на дорозі, проведення профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму, привернення уваги населення до проблем безпеки дорожнього руху.

На виконання заходів обласної програми безпеки дорожнього руху на 2011- 2014 роки з обласного бюджету передбачено 3 млн. грн. З початку дії програми на придбання патрульних автомобілів спецпризначення, пристроїв для оснащення патрульного автотранспорту ДАЇ, комплектів технічних засобів облаштування місць ДТП та на проведення капітального ремонту стаціонарних постів «Лубенський» та «Сухинівка» спрямовано понад 1,5 млн. грн. Як зазначив голова постійної комісії обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку Дмитро Хрістов, ці кошти були використані досить ефективно, що дало можливість значно покращити стан безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах області.

У ході засідання депутати також заслухали та прийняли до відома інформацію про хід виконання Комплексної Програми профілактики правопорушень на 2011-2015 роки в частині реалізації заходів щодо організаційного забезпечення діяльності судів Полтавської області. За інформацією начальника управління судової адміністрації в Полтавській області Івана Клочка, затвердження і реалізація заходів Програми значно покращили рівень обслуговування жителів Полтавщини. Управління судової адміністрації сприяє судам області у вирішенні питань підготовки, добору і розстановки кадрів апарату суду з числа осіб з вищою юридичною освітою; розробляє та реалізує план підвищення кваліфікації суддівських кадрів, працівників апарату суду, в тому числі за участю фахівців вищих навчальних закладів області; організаційно забезпечує у встановленому порядку, ведення Єдиного державного реєстру судових рішень; забезпечує судів необхідними технічними засобами фіксування судового процесу; сприяє місцевим судам області, Апеляційному суду Полтавської області, Господарському суду Полтавської області, Полтавському окружному адміністративному суду у зміцненні матеріально-технічної бази, створенні комп'ютеризованих робочих місць суддів, працівників апарату суду; приводить площі приміщень, в яких розташовані місцеві суди, до нормативних; облаштовує громадські приймальні. На виконання заходів програми з початку дії програми з обласного бюджету спрямовано 890 тис. грн.

З поміж іншого депутати погодили питання про виключення з облікових даних села Зоряне Козельщинського району у зв’язку з відсутністю жителів та житлових будинків.