Турбота про інвалідів та літніх людей – наш обов’язок

e-mail Друк PDF

11 липня на базі Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів за участі заступника голови обласної ради Володимира Марченка відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, яке вів голова комісії Анатолій Олійник.

До початку пленарного засідання депутати оглянули матеріальну базу будинку - інтернату, спілкувалися з його підопічними та працівниками.

Вишняківський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів, який знаходиться у с. Вишняки Хорольського району, функціонує з 1932 року. Середній вік підопічних - 67 років. Станом на сьогодні у будинку-інтернаті перебуває 172 підопічних, які проживають в основному в одно - і двомісних кімнатах.

Головним завданням будинку-інтернату є створення поліпшених, сучасних, адаптованих до домашніх умов проживання ветеранів та інвалідів. Надзвичайно важливим напрямком роботи щодо соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни, ветеранів праці та інвалідів є їх реабілітація.

В комплекс лікувальних заходів додатково до медикаментозної залучаються фітотерапія, масаж, фізіотерапевтичні процедури. Усім інвалідам розроблені індивідуальні програми реабілітації. Створено належні умови для проведення медико-соціальної реабілітації інвалідів, що сприяє подовженню тривалості життя та активного довголіття підопічних.

Фінансування будинку-інтернату здійснюється з обласного бюджету. На 2013 рік затверджено по загальному фонду - 4744,7 тис. грн., використано-2365,1 , по пенсійних затверджено - 1370 тис. грн., використано - 806,1 тис. грн. Витрати на харчування з початку року склали 23 грн. 92 коп. на 1 ліжкодень, на медикаменти - 1 грн.30 коп.

Для забезпечення функціонування інтернатної установи проводяться капітальні та поточні ремонти житлових та господарських приміщень. У 2013 році на капітальний ремонт виділено кошти спецфонду в сумі 111 тис. грн. на реконструкцію котельні, в сумі 360 тис. грн. - на заміну вікон в корпусі № 1.

За кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на території будинку-інтернату були встановлені сонячні радіатори для підігріву води, використання яких дозволило значно скоротити споживання енергетичних ресурсів.

В будинку-інтернаті проводиться робота щодо залучення спонсорських коштів. За перше півріччя 2013 року спонсорської та благодійної допомоги надійшло на суму 8,4 тис. грн. Це м’який інвентар, продукти харчування, грошова допомога, корми для худоби.

У користуванні підсобного господарства Вишняківського будинку-інтернату знаходиться 40,65 га сільськогосподарських угідь, з них 30,59 га орної землі, з якої на 23,82 га укладено договір на проведення агротехнічних заходів. Станом на 01.07.2013 року поголів’я налічує 40 голів ВРХ, з них 9 корів та 69 голів свиней.

За 2012 рік забезпеченість продукцією власного виробництва , а саме м’ясом склала 86 %, молоком - 120 %, сало, жир- 71%. За 6 місяців поточного року забезпеченість м’ясом склала 37% , молоком – 82%, сало, жир – 30%.

Потому відбулося пленарне засідання, в ході якого було заслухано звіт директора Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів Володимира Переятенця, звіт директора Зіньківського дитячого будинку-інтернату Олексія Синяговського. Цю інформацію комісія взяла до відома та рекомендувала з цими керівниками продовжити термін дії трудових контрактів .

У ході засідання директор департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко поінформувала депутатів про основні напрями діяльності будинків-інтернатів системи соціального захисту населення на 2013 – 2014 роки та основні проблеми, які потребують розв’язання. Серед основних проблем Людмила Корнієнко виділила наступні: обмежені обсяги фінансування; зношеність обладнання харчоблоків, пралень, медичних кабінетів; незадовільний технічний стан будівель та споруд; застаріла матеріально – технічна база підсобних господарств; значні обсяги видатків на енергоносії.

Проблемним питанням системи соціального захисту населення насамперед є низький норматив бюджетної забезпеченості на одного підопічного у формулі розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів між державним бюджетом та місцевими бюджетами. Внаслідок цього недостатнє забезпечення фінансування у будинках інтернатах для престарілих та інвалідів, дитячих будинках-інтернатах.

З огляду на це комісія рекомендувала профільному управлінню розробити пропозиції щодо зміни тарифної політики утримання будинків –інтернатів, розробити до наступної сесії обласної ради обласну програму підтримки підсобних господарств будинків –інтернатів та програму по зміцненню матеріально-технічної бази будинків –інтернатів системи соціального захисту населення.