На порядку денному – бюджетні та майнові питання

e-mail Друк PDF

15 липня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, яке відбулося під головуванням Валерія Пархоменка, розглянуто профільні питання, внесені до проекту порядку денного сімнадцятої сесії обласної ради.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, народний депутат України Сергій Гордієнко, заступник голови облдержадміністрації Олена Адамович, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Відповідно до порядку денного було розглянуто питання про внесення змін до показників обласного бюджету на 2013 рік. Як доповів директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка, на утримання установ обласного значення, проведення заходів та формування бюджету розвитку додатково спрямовується 1,7 млн. грн., у тому числі на надання матеріальної допомоги малозахищеним громадянам – 500 тис. грн., виконання заходів, направлених на сприяння розвитку громадянського суспільства - 253 тис. грн., на виконання заходів комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки - 150 тис. грн., облаштування спортивного залу Новосанжарського дитячого будинку- інтернату – 100 тис.грн.

За рахунок зменшення обсягу резервного фонду обласного бюджету спрямовуються видатки на погашення кредиторської заборгованості по реконструкції Перинатального центру в м. Полтаві в сумі 2,5 млн. грн.

За рахунок залишку коштів екологічного фонду обласного бюджету на початок року на фінансування природоохоронних заходів спрямовується 1,4 млн. грн. (з яких 0,5 млн.грн. передається місцевим бюджетам області) та здійснюється перерозподіл раніше затвердженого обсягу зазначених видатків між головними розпорядниками коштів.

Для недопущення виникнення кредиторської заборгованості по субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальноїдопомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною", здійснюється її перерозподіл по окремих містах і районах області.

Депутати прийняли до відома інформацію Павла Кропивка та підтримали пропозицію управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи додатково передбачити 4,5 млн. грн. на комплекс робіт з перезатарення і вивозу непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин за межі області, пропозицію управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації про виділення коштів Козельщинській селищній раді на будівництво вигрібної ями 8-ми квартирного житлового будинку по вул.Комсомольська, 25 в смт Козельщина – 62 тис. грн., депутата обласної ради Олександра Масенка про виділення коштів Зарізькій сільській раді на реконструкцію зелених насаджень та структурних елементів парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення "Зарізький" – 200 тис. грн.

На пропозицію народного депутата України Сергія Гордієнка та депутата обласної ради Олександра Масенка комісія рекомендувала Департаменту фінансів облдержадміністрації до засідання президії обласної ради з розгляду питань чергової сесії  опрацювати питання щодо належного рівня фінансування цільової регіональної програми «Власний дім» на 2012 -2016 рік, метою якої є поліпшення житлово-побутових умов сільських жителів шляхом надання їм кредитів для будівництва, добудови та реконструкції існуючого житла.

У ході засідання депутати розглянули питання про внесення змін до розподілу коштів спеціального фонду обласного бюджету на проведення робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням вулиць і доріг комунальної власності, затвердженого рішенням чотирнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 21 грудня 2012 року. З урахуванням обґрунтованого подання Кременчуцького та Лубенського міськвиконкому, Глобинської, Гребінківської, Зінківської, Карлівської, Котелевської, Кременчуцької, Лубенської, Миргородської, Новосанжарської, Пирятинської, Решетилівської, Семенівської, Хорольської, Чорнухинської та Чутівської райдержадміністрацій комісія погодила розподіл резерву коштів на загальну суму 4,7 млн. грн.

Бюджетна комісія також розглянула та підтримали питання про надання у користування мисливських угідь на території Кобеляцького, Зіньківського, Кременчуцького, Решетилівського, Пирятинського, Диканського, Полтавського, Лубенського, Глобинського, Лохвицького, Машівського, Гребінківського, Пирятинського, Чутівського районів мисливським господарствам різних форм власності терміном на 15 років.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів, комісія погодила питання про внесення змін до обласної Програми покращення умов обслуговування платників податків Полтавської області та збільшення надходжень до Державного та місцевих бюджетів на 2012-2015 роки, додатку до рішення десятої сесії обласної ради шостого скликання від 29 лютого 2012 року «Про цільову Програму впровадження в області другої фази Проекту Європейського Союзу (ЄС) та Програми Розвитку Організації Об`єднаних Націй (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2012 – 2015 роки», Програми безпеки дорожнього руху на 2011-2014 роки, про внесення доповнень до рішення третьої сесії обласної ради двадцять третього скликання від 17 листопада 1998 року «Про заходи по забезпеченню управління майном спільної власності територіальних громад Полтавської області».

Дані проекти рішень комісія рекомендувала внести на розгляд сесії обласної ради.

З поміж іншого члени бюджетної комісії опрацювали питання про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, розглянули заяви та звернення щодо оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад області.