Сімнадцята сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

17 липня відбулася сімнадцята сесія обласної ради. Вів пленарне засідання голова обласної ради Іван Момот.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступники голови облдержадміністрації; народні депутати України Сергій Гордієнко, Юрій Бублик, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації і обласної ради, начальники обласних управлінь і служб, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

На початку засідання, за традицією, відбулося нагородження.

Голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко та голова обласної ради Іван Момот вручили ордени «За заслуги» ІІІ ступеня бригадиру тракторної бригади приватної агрофірми «Україна» Великобагачанського району Олекксандру Балюку та генеральному директору ТОВ «Славутич – Руда – Україна» міста Комсомольська Олександру Морозу; медаль «За працю і звитягу» - старшому електромеханіку відокремленого підрозділу «Полтавська дистанція сигналізації та зв’язку» ДП «Південна залізниця» Тетяні Михайловій; Почесну грамоту Верховної Ради України - Біленченківському сільському голові Гадяцького району Поліні Макаренко; Грамоту Верховної Ради України - заступнику генерального директора сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальність «Воскобійники», депутату Шишацької районної ради Олексію Наріжному; Почесні грамоти обласної ради - депутату обласної ради, головному лікарю Лубенського обласного госпіталю інвалідів Великої Вітчизняної війни Віктору Кравецькому та депутату обласної ради, голові Хорольської районної державної адміністрації Сергію Полупану.

Почесні відзнаки заслуженого працівника промисловості України були вручена директору ТОВ «Глобинський м’сокомбінат» Олександру Бондаренку; заслуженого працівника сфери послуг України – слюсарю - ремонтнику Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго» Ігорю Білану.

Голова обласної ради Іван Момот оприлюднив повідомлення про припинення діяльності фракції політичної партії «Фронт змін» в обласній раді у зв’язку із рішенням з’їзду політичної партії «Фронт змін» від 14 червня 2013 року «Про ліквідацію партії» (саморозпуск). Він поінформував, що надійшли заяви від депутатів обласної ради: Володимира Микійчука, Юрія Кривошеєва, Геннадія Коваленка, Ігоря Мазепи, Анатолія Олійника, Володимира Ярмоли - про їхній вступ до фракції «Батьківщина». Депутат обласної ради Ігор Горжій залишився позафракційним.

Також Іван Момот поінформував депутатів, що фракцію Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» в обласній раді очолив депутат Юрій Шляховий.

Наразі депутати сформували порядок денний, включивши до нього двадцять додаткових питань, та затвердили регламент роботи сесії.

Обласна рада прийняла обласну Програму реформування стоматологічної служби Полтавської області на 2013-2016 роки, затвердила внесення змін до ряду обласних програм: Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки; обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки; обласної Програми покращення умов обслуговування платників податків Полтавської області та збільшення надходжень до Державного та місцевих бюджетів на 2012-2015 роки; Програми безпеки дорожнього руху на 2011-2014 роки; цільової Програми впровадження в області другої фази Проекту Європейського Союзу (ЄС) та Програми Розвитку Організації Об`єднаних Націй (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2012 – 2015 роки.

Депутати підтримали внесення змін до рішення десятої сесії обласної ради шостого скликання від 29 лютого 2012 року «Про Положення про фонд охорони навколишнього природного середовища Полтавської області» та рішення тринадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 14 листопада 2012 року «Про Порядок планування та фінансування природоохоронних заходів із фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області».

Було затверджено Пооб’єктний перелік робіт з охорони земель, витрати по яких підлягають компенсації за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, внесено зміни до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2013 році.

Також було затверджено внесення змін до розподілу коштів спеціального фонду обласного бюджету на проведення робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням вулиць і доріг комунальної власності, затвердженого рішенням чотирнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 21 грудня 2012 року.

У контексті питання «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2013 рік» обласна рада розподілила понад 15 млн грн.

У ході пленарного засідання обласна рада розглянула ряд майнових і кадрових питань. Зокрема, щодо продовження терміну дії трудових контрактів із керівниками суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, приймання-передачі та продажу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області.

Своїми рішеннями обласна рада внесла доповнення до рішення третьої сесії обласної ради двадцять третього скликання від 17 листопада 1998 року «Про заходи по забезпеченню управління майном спільної власності територіальних громад Полтавської області», створила Полтавський регіональний фонд підтримки підприємництва, реорганізувала комунальну установу «Обласний притулок для дітей» Полтавської обласної ради, обласне комунальне підприємство «Кіновідеопрокат».

Депутати підтримали проекти рішень стосовно надання у користування мисливських угідь на території Великобагачанського, Гребінківського, Глобинського, Диканського, Зіньківського, Карлівського, Кобеляцького, Козельщинського, Кременчуцького, Новосанжарського, Машівського, Миргородського, Оржицького, Пирятинського, Полтавського, Решетилівського, Лохвицького, Лубенського, Хорольського та Чутівського районів.

Сесія встановила премію Полтавської обласної ради імені Лялі Убийвовк, затвердила нову редакцію Положення про обласну премію імені М.В.Скліфосовського.

Було розглянуто блок питань щодо погодження отримання без проведення аукціону спеціальних дозволів підприємствам на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянок площ нафти, газу, бішофіту, родовищ підземних прісних вод, погоджено переоформлення гірничого відводу для розробки родовища піску.

У «різному» депутат обласної ради Олександр Масенко порушив проблеми здійснення виплат сільгоспвиробникам за здану продукцію, публікації звернень обласної ради до жителів області на сторінках всеукраїнської громадсько-політичної газети «Зоря Полтавщини»; депутат Василь Стасовський – реєстрації договорів оренди земельних часток (паїв); депутат Іван Коваль – надання комунальних послуг; народний депутат України Сергій Гордієнко - забезпечення проведення проплат підрозділами Державного казначейства. Депутат Петро Ворона акцентував увагу на доцільності відновлення спільних засідань постійних комісій обласної ради при розгляді сесійних питань, чіткому дотриманні Регламенту обласної ради. Про необхідність укладання угоди між НАК «Нафтогаз України» та обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства «Полтаватеплоенерго» вів мову депутат Ростислав Гринчак. Депутат Юрій Кривошеєв закликав колег активніше використовувати кошти депутатського фонду на матеріальну допомогу малозабезпеченим верствам населення.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення по 63-м питанням порядку денного сесії.

В інтерв’ю журналістам місцевих ЗМІ голова обласної ради Іван Момот зазначив, що в ході пленарного засідання обласна рада прийняла ряд важливих рішень. Зокрема, при внесенні змін до показників обласного бюджету на 2013 рік видатки обласного бюджету збільшено на понад 8 млн грн. За рахунок зменшення обсягу резервного фонду обласного бюджету будуть забезпечені видатки в сумі 2,5 млн. грн. на погашення кредиторської заборгованості по реконструкції Перинатального центру в м. Полтаві. За рахунок залишку коштів екологічного фонду обласного бюджету на початок року на фінансування природоохоронних заходів спрямовується 6,5 млн. грн., у тому числі: на комплекс робіт з перезатарення і вивозу непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин за межі області – 4,5 млн. грн.; Великосорочинській сільській раді на будівництво полігона твердих побутових відходів для с. Великі Сорочинці Миргородського району на місці існуючого невпорядкованого сміттєзвалища – 897 тис. грн., виконавчому комітету Лубенської міської ради на реконструкцію об’єктів благоустрою та озеленення Центрального парку культури та відпочинку в м. Лубни - 500 тис. грн. та інші. На 600 тис. грн. збільшено депутатський фонд. Відтепер, кожному депутату обласної ради на рік виділятиметься 15 тисяч гривень для надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам.

- Майже половина сесійних питань стосувалася надання в користування мисливських угідь підприємствам різних форм власності та громадським організаціям, - наголосив Іван Момот. - Проведена велика підготовча робота і дуже добре, що є результат. Адже полювання – не лише розвага та відпочинок, а й додаткові робочі місця, розвиток мисливських угідь, їхня охорона. Депутати активно обговорювали дані питання. По деяких із спірних питань, на рекомендацію профільної комісії обласної ради, прийняті рішення про зарахування окремих територій до резерву до узгодження питання з місцевими радами та потенційними користувачами.

Стосовно надання погоджень підприємствам на видобуток корисних копалин Іван Момот підкреслив, що, на його переконання, робота на теренах області видобувних підприємств – це можливість залучити додаткові кошти на розвиток соціальної інфраструктури територій, вирішити конкретні проблеми села, селища, району.