Урочистості до 1025-річчя Хрещення Київської Русі

e-mail Друк PDF

Офіційна делегація Полтавської області взяла участь в урочистостях до 1025-річчя Хрещення Київської Русі. ЇЇ очолив голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко. Також в урочистостях взяв участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко. 80 полтавців ввійшли до її складу. Представники громадських, молодіжних та елігійних організацій, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування  побували на святковому концерті з у палаці “Україна”.

З вітальним словом до присутніх звернувся Президент України Віктор Янукович, який наголосив, що ювілей Хрещення Київської Русі має стати святом української державності, європейської ідентичності нашого народу та країни.

- Прийняття християнства як державної релігії було доленосним історичним актом, який вивів Київську Русь на новий цивілізаційний рівень, визначив її місце у колі християнських держав, дав могутній поштовх для розвитку нової якості та змісту культури, політичних і громадських інститутів. Всі релігійні організації для держави є рівними. Органи влади сприяли і будуть підтримувати розвиток міжцерковних зв’язків, місіонерську діяльність релігійних організацій. Нам потрібно проявляти толерантне ставлення до культури і релігії інших народів. Український народ і надалі плекатиме глибокі християнські традиції та духовні засади Київської Русі задля розквіту рідної землі, – зазначив Глава держави.

З головної сцени країни всіх присутніх вітали: Олександр Пономарьов, Хорова капела «Думка» та Українська вокальна формація «Піккардійська Терція». (За матеріалами ОКІА "Новини Полтавщини")