Зустріч із Надзвичайним та Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні

e-mail Друк PDF

19 серпня голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко та голова обласної ради Іван Момот зустрілися зНадзвичайним та Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні пані Аргітою Даудзе та супроводжуючими її особами.

У ході зустрічі було розглянуто перспективи співробітництва між Полтавською областю та Латвійською Республікою.

Полтавські підприємства мають позитивний досвід співпраці з цією прибалтійською країною. Зокрема, зовнішньоторговельний оборот товарів Полтавської області з Латвійською республікою за підсумками минулого року становив понад 45 млн. дол. США. З Полтавщини до Латвії експортуються залізничні локомотиви, котли, гальмівні системи для автомобілів, зернові культури, білкові речовини, жири та олії тваринного та рослинного походження тощо.

Плідно співпрацює з Вищою школою менеджменту інформаційних систем (Латвія) вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» - за програмою «подвійний диплом» з нинішнього року запроваджено паралельне навчання студентів відразу у двох вишах – українському та латвійському.

Олександр Удовіченко поінформував пані Аргіту Даудзе про високий економічний потенціал області, зазначив, що Полтавщина є центром культури і духовності України.

Сторони висловили готовність до подальшого розвитку взаємовигідних ділових стосунків.

- Ми готові й надалі співпрацювати, готові поглиблювати контакти на рівні регіонів, підприємств, - наголосив Олександр Удовіченко.

- Моя робота Послом Латвійської Республіки в Україні – не лише у Києві, - зазначила Аргіта Даудзе. – Це також поїздки у регіони, які допомагають краще пізнати вашу країну, знайти спільні інтереси та сприяти встановленню партнерських контактів.

Пані Посол висловила вдячність керівникам Полтавської області за запрошення відвідати Полтавську область, побувати на Національному Сорочинському ярмарку.

У зустрічі взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олена Адамович, секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач, заступник директора Департаменту – начальник управління інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитро Орлов.