На порядку денному – бюджетні та майнові питання

e-mail Друк PDF

28 серпня під головуванням Валерія Пархоменка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, в якому взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Відповідно до порядку денного було розглянуто питання про роботу обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі у частині використання коштів обласного бюджету. Як доповів голова обласного фонду Віктор Токар, починаючи з 1998 року, надано пільгових кредитів на будівництво, добудову, реконструкцію, купівлю житла, газифікацію та водопостачання 2479 сім’ям на суму 49 761 тис. грн., у тому числі за рахунок коштів обласного бюджету 13 707 тис. грн.

Зараз чекають кредиту понад 300 забудовників на суму понад 20 000 тис. грн. Головною причиною великої черги на кредитування є нестача кредитних коштів. Гальмує процес кредитування постійна, значна (до 1-2 –х місяців) затримка проплат платіжних доручень казначейством, затримка повернення кредитів позичальниками.

Після детального обговорення питання щодо ефективності роботи обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі з метою розробки та впровадження контролю за використанням коштів обласного бюджету депутати прийняли рішення повторно розглянути дане питання на засіданні наступної комісії та рекомендували профільному управлінню облдержадміністрації розробити проект нового положення про діяльність фонду.

Депутати також розглянули питання про фінансово-майновий стан комунального підприємства обласної ради “Полтававодоканал”. За інформацією генерального директора комунального підприємства «Полтававодоканал» Олега Кретовича, підприємство здійснює діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення у надзвичайно складних фінансових умовах господарювання. Фінансово-економічний стан підприємства не задовільний.

Доходами від реалізації послуг з водопостачання та водовідведення не покриваються витрати на їх виробництво, в зв’язку з наданням послуг за збитковими тарифами. Через що підприємство одержало 21,639 млн. грн. збитків від послуг з водопостачання та водовідведення за І півріччя цього року.

Постійне зростання цін на матеріально-технічні та енергетичні ресурси, підвищення рівня мінімальної заробітної плати, деяких податків і зборів, вартості виробничих послуг призводить до збільшення збитків. При цьому тарифи на послуги КП „Полтававодоканал” залишаються незмінними з березня 2012 року. Все це призводить до зростання заборгованості перед постачальниками ресурсів.

Станом на 1 березня цього року залишилися невідшкодованими з Державного бюджету 247,2 млн.грн. різниці в тарифах, що виникла від надання послуг населенню.

З метою покращення фінансово-економічного стану підприємства, комісія рекомендувала департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації підготувати проект звернення до Кабінету Міністрів України щодо відшкодування коштів з державного бюджету по різниці в тарифах. Депутати також прийняли рішення провести спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань бюджету і управління майном та житлово-комунального господарства.

З поміж іншого члени бюджетної комісії розглянули заяви та звернення щодо оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад області.