Відбулося відкриття Всеукраїнської художньої виставки

e-mail Друк PDF

29 серпня за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка у виставковій залі Полтавського художнього музею ім. МиколиЯрошенка відбулося відкриття III Всеукраїнської художньої виставки, присвяченої 110-річниці з дня відкриття у Полтаві пам’ятника І.П. Котляревському.

Першу виставку українські художники підготували, коли Полтава, вся українська інтелігенція готувалась урочисто відзначити відкриття пам’ятника І.П.Котляревському. Її було розгорнено в музеї Полтавського губернського земства в дні урочистостей, що проходили 12-13 вересня (30-31 серпня за ст. стилем) 1903 року. В організації виставки активну роль відіграли українські живописці: О.Г. Сластіон, С.І. Васильківський, В.О. Волков, П.Д. Мартинович, Г.Г. Мясоєдов, О.І. Рощина, які входили до організаційного комітету. До справи організації виставки було залучено письменника В.Г. Короленка, члена земської управи Є.Є. Саранчова, губернського предводителя дворянства С.Є. Бразоля. В експозиції було представлено понад 300 творів 32 авторів.

Через 100 років у Полтаві відбулося святкування цієї видатної події. До програми ювілейних заходів входила і підготовка II Всеукраїнської виставки, якаотримала назву «Вік». Вона складалася з двох розділів: меморіального де демонструвалися твори художників-учасників І виставки (із фондів Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) та сучасного мистецтва  до якого увійшли роботи українських художників, надані дирекцією фондів виставки Національної спілки художників України та Київською, Харківською і Полтавською обласними організаціями НСХУ. Виставку відкрили 19 вересня 2003 року в приміщенні Полтавського художнього музею (галереї мистецтв). На виставці експонувалося 136 творів.

Усі вони увійшли до каталога, виданого Полтавською обласною організацією НСХУ спільно з Полтавським художнім музеєм (галереєю мистецтв).

І ось через 10 років прийшов час нової зустрічі з національним мистецтвом України. III Всеукраїнська художня виставка в пам'ять І.П. Котляревського не є черговим заходом чергового ювілею. Вона має всі підстави для свого гордого найменування. На ній представлені твори митців з найрізноманітніших куточків України. Зібрані в одній виставковій залі, їх прекрасні здобутки яскраво демонструють стан національного мистецтва України, свідчать про його успішний розвиток, про зростання інтересу до національних традицій і української тематики.

Учасниками виставки стали 80 митців, серед яких такі відомі майстри сучасності як Феодосій Гуменюк, Володимир Колесников, Віктор Брикулець, як наш земляк Едуард Бєльський, який прославляє українське мистецтво у світі, проживаючи й працюючи у Словенії, живописці, графіки, майстри декоративного мистецтва Києва, Полтави, Сум, Одеси, Севастополя Луганська, Донецька, Миргорода, Кременчука. Всього до експозиції увійшло 111 творів.