Іван Момот: «Славна історія, прекрасні традиції, вагомі трудові здобутки прикрашають місто Лохвицю та Лохвицький район»

e-mail Друк PDF

14 вересня голова обласної ради Іван Момот здійснив робочу поїздку у Лохвицький район та взяв участь у відзначенні Дня міста Лохвиці та визволення району від фашистських загарбників.

На центральній площі міста зібралися керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району і міста, ветерани Великої Вітчизняної війни та праці, представники громадськості, молодь.

Трудівників міста і району привітали голова обласної ради Іван Момот, голова райдержадміністрації Анатолій Заславець, голова районної ради Любов Кірієвська, Лохвицький міський голова В’ячеслав Демчук.

- Славна історія, прекрасні традиції, вагомі трудові здобутки прикрашають місто Лохвицю та Лохвицький район, - наголосив Іван Момот.

Голова обласної ради відзначив звитяжну працю хліборобів у збиранні ранніх зернових культур – цього року у районі скошено та обмолочено 15,5 тис. га, зібрано 73,6 тис. тонн при врожайності 47,5 ц/га (по області - 41,0 ц/га).

На Лохвиччині високими темпами здійснюється реалізація Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2013 рік – поставлені Програмою завдання вже виконані на 94,5% (по області – на 60%). Успішно проведені роботи з ремонту дитячих садочків, шкіл, спортивних об’єктів, закладів культури, охорони здоров’я.

Органи місцевого самоврядування району беруть активну участь в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, заснованому обласною радою з метою активізації громад у розв’язанні актуальних проблем розвитку територій. Так у 2013 році на конкурс від Лохвицького району було подано найбільшу кількість проектів – 13.

Обласна влада, з свого боку, надає місту і району необхідну допомогу. Так у 2013 році з фонду охорони навколишнього природного середовища області Лохвицькій міській раді на будівництво полігону твердих побутових відходів (ІІ черга) виділено 435 тис. грн.; за рахунок коштів субвенції з державного бюджету обласному бюджету на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності району виділено 1077,4 тис. грн.

Майже 100 тис. грн. з обласного бюджету було спрямовано протягом 2012-2013 року на реалізацію проектів – переможців обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області: на реконструкцію зовнішнього освітлення у селі Сенча, капітальний ремонт дитячих садочків у Лохвиці та Червонозаводському.

Іван Момот подякував землякам за звитяжну працю, добрі справи, які служать процвітанню рідного краю та України, та вручив групі лохвиччан Почесні відзнаки обласної ради.

Цього дня голова обласної ради зустрівся із територіальною громадою села Гиряві Ісківці, яка відзначила День села.

Перші згадки в історії про це село відносяться до 1648 року. За переказами його заснували козак Гиря та його син Ісько.

На сьогодні у селі проживає близько тисячі жителів. Працюють середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садочок «Колосок», лікарська амбулаторія, будинок культури, магазини.

Іван Момот спілкувався з Гирявоїсківецьким сільським головою Миколою Безпальком, мешканцями села, цікавився питаннями соціально-економічного та культурного розвитку Гирявих Ісківців, проблемами життєдіяльності територіальної громади.

- Гордий з того, що народився у цьому прекрасному селі, що тут пройшло моє дитинство та юнацькі роки, - сказав, виступаючи перед громадою Іван Момот. – Хвилююся, бо зустрівся з рідними місцями, мамою, односельцями, друзями. Приємно, що село живе, розвивається, що серед присутніх на святі багато дітей і молоді.

У рамках культурно-мистецької акції «Майстри мистецтв України – трудівникам села» перед гирявоісківчанами виступили творчі колективи Полтавської філармонії.