Зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні

e-mail Друк PDF

16 вересня голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко та голова обласної ради Іван Момот зустрілися з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні паном Генриком Літвіном, Генеральним консулом Республіки Польща у місті Харкові паном Яном Гранатом та віце-консулом пані Анітою Сташкевич.

У ході зустрічі було розглянуто перспективи співробітництва між Полтавською областю та Республікою Польща, залучення інвестицій у розвиток економіки Полтавщини.

Полтавські підприємства мають позитивний досвід співпраці з Республікою Польща. Зовнішньоторговельний оборот товарів Полтавської області з Республікою Польща у першому півріччі нинішнього року склав 19 млн. дол. США. Основу експорту підприємств Полтавщини до Польщі становить продукція рослинництва, хімічної та харчової промисловості, вироби з металу. В основі польського імпорту – котли, електричні машини, мінеральні продукти, інші товари.

Встановлені та успішно розвиваються побратимські зв’язки між Пирятинським районом та Лежайським повітом Підкарпатського воєводства,містом Комсомольськ та Рацибозьким повітом Сілезького воєводства, містами Кременчуком та Бидгошом, Миргородом та Згожельцем.

Налагоджені тісні контакти вищих навчальних закладів полтавського регіону з університетами Республіки Польща.

Як зазначив Олександр Удовіченко, обласна влада підтримує різні напрямки співробітництва з Республікою Польща, зацікавлена у їхньому розширенні.

- Для польського бізнесу може бути цікавою кожна галузь, яка є на Полтавщині, бо він дуже активний і має успіхи тільки завдяки тому, що працює еластично, – наголосив пан Генрик Літвін.

У зустрічі взяли участь заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула, директор Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олена Адамович, секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач.

У програмі перебування польської делегації на Полтавщині участь у відкритті у вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» виставки, присвяченої 150-річчю початку польського національно-визвольного Січневого повстання; відвідування лабораторії відновлювальних джерел енергії, створеної в Полтавській державній аграрній академії в рамках українсько-польського освітнього проекту; участь у відкритті Польського центру в Полтаві; зустріч із представниками польської діаспори.