Виїзне засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я

e-mail Друк PDF

1 жовтня на базі перинатального центру обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського за участю заступника голови обласної ради Володимира Марченка відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, яке вів голова комісії Михайло Виноград.

До початку пленарного засідання депутати оглянули матеріальну-технічну базу перинатального центру, спілкувалися з керівництвом та працівниками медичного закладу.

Потому відбулося пленарне засідання, в ході якого депутати заслухали та прийняли до відома інформацію про  виконання обласної програми "Репродуктивне здоров’я".

За інформацією директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктора Лисака, з метою реалізації заходів програми у 2012 році було відкрито обласний перинатальний Центр потужністю на 2500 пологів на рік, який обладнаний сучасним діагностичним та медичним обладнанням. На реконструкцію та придбання обладнання для цього закладу спрямовано більше 67 млн. грн., у тому числі з обласного бюджету 24 млн. грн.

За 9 місяців 2013 року у перинатальному центрі проведено 1663 пологів у жінок, із них у 60 % жінок високого материнського та перинатального ризику із сільських регіонів, проліковано 202 новонароджених у відділенні реанімації новонароджених та 242 новонароджених у відділенні реабілітації новонароджених.

Проведений аудит по створенню перинатальних центрів 2 рівня на базі пологових будинків м. Полтави та м. Кременчука, які потребують відповідноїреконструкції та до оснащення. Так, в 2012 році в Кременчуцькому міському пологовому будинку відкрито відділення реабілітації новонароджених дітей, але оснащення його та кадрове забезпечення не відповідає сучасним вимогам. В Полтавському міському пологовому будинку відсутнє відділення реабілітації новонароджених, потребує реконструкції відділення реанімації новонароджених.

Як доповів Віктор Лисак, у всіх акушерських стаціонарах області реорганізована робота пологових відділень та впроваджені ефективні перинатальнї технології: обладнані індивідуальні пологові зали, палати спільного перебування матері та дитини, забезпечено тепловий ланцюг, впроваджено грудне вигодовування. Медичні працівники пройшли тренінги з ефективних перинатальних технологій.

В рамках міжнародного проекту „Здоров'я матері та дитини" з ефективних перинатальних технологій підготовлено 210 медичних працівників (акушер-гінекологів та акушерок) та 10 обласних тренерів якими проводяться тренінги з медичними працівниками по впровадженню ефективних перинатальних технологій.

В області продовжується реалізація галузевої програми „Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні". Протягом поточного 2013 року акредитовані на звання „Лікарня, доброзичлива до дитини" 5 лікувально-профілактичних заклади. Всього в області такий статус має 28 лікувально-профілактичних заклади.

Вжиті заходи позитивно вплинули на показники здоров'я матерів та дітей області: відсутня материнська смертність протягом 2012-2013 років; показник дитячої смертності за 2012 рік знизився і становить 5,9 на 1000 народжених живими, проти 8,2 в 2008 році; рівень абортів знизився до 11,4 проти 21,4 (2008 рік).

Слідом розглядалося питання про хід профілактичної роботи та боротьби із захворюваністю на туберкульоз в області за 2013 рік. Як зазначив Віктор Лисак, за І півріччя 2013 року Програма профінансована на 33,3% від річної суми, в тому числі із державного бюджету на 30%, із місцевих бюджетів 37%.

В результаті виконань заходів Програми епідемічна ситуація по туберкульозу за 8 місяців 2013 року дещо стабілізувалась, однак залишається складною - загальна захворюваність склала 39,4 на 100 тис. населення проти 40,5 у минулому році. Найвищий показник захворюваності мають Глобинський - 63,2 на 100 тис. нас, Оржицький - 60,0, Кременчуцький - 58,4, Пирятинський - 55,4, Гребінківський - 51,9 райони.

Серед дорослого населення проводяться профілактичні флюрорентгенологічні огляди стаціонарними та пересувними флюорографами відповідно до складеного на 2013 рік плану та затвердженого Департаментом охорони здоров'я Полтавської ОДА. За 8 місяців 2013 року відповідно плану всього обстежено 501 505 населення, що становить 61,2%. Виявлено при флоюрорентгенологічних оглядах 379 хворих на туберкульоз, що становить 70% від загальної кількості виявлених хворих на туберкульоз органів дихання.

За інформацією Віктора Лисака, профілактичні огляди серед дитячого населення проводиться методом туберкулінодіагностики. Індикатором виконання заходу Програми на 2013 рік встановлено 92%, в 2014 році - 95% та доведення до 98% до кінця виконання Програми. На забезпечення виконання заходу згідно Програми планувалось закупівлю туберкуліну на загальну суму до 1,5 млн. грн. за рахунок місцевих бюджетів.

Відсутність туберкуліну веде до зриву проведення туберкулінодіагностики та призводе до погіршення діагностики туберкульозу серед дитячого населення, що на даний період є основним методом виявлення захворювання у дітей. Це перешкоджає проведенню своєчасної хіміпрофілактики, стаціонарного лікування та залишає резервуар необстежених дітей, серед який можливо очікувати спалах активного туберкульозу.

В 2012 році реорганізовано туберкульозне відділення Кобеляцької ЦРЛ на 20 ліжок. Стаціонарне лікування хворих повністю забезпечене в протитуберкульозних закладах - 3 диспансерах, 2 тублікарнях. Розпочато реорганізацію ліжкового фонду 4 туберкульозних відділень при ЦРЛ з загальною кількістю ліжок 100. На 20.09.2013 року вирішені організаційні питання по реорганізації туберкульозних ліжок Новосанжарської, Пирятинської та Глобинської ЦРЛ загальною кількістю 75 ліжок. Проводиться робота з цього питання в Миргородській ЦРЛ.

З метою детального вивчення питання про необхідність подальшої реорганізації обласних протитуберкульозних закладів комісія прийняла рішення провести виїзне засідання по відповідним медичним закладам.

У ході засідання комісії депутати також схвалили питання про внесення змін до рішення п'ятнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 28 лютого 2013 року "Про прийняття цілісних майнових комплексів (майна) станцій та відділень екстреної (швидкої) медичної допомоги у спільну власність територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області", розглянули інші питання узгодженого порядку денного.