Нафтогазовий комплекс Полтавщини – проблеми і перспективи розвитку

e-mail Друк PDF

Сьогодні в Полтаві проходив міжгалузевий семінар-нарада «Про досягнення та перспективи розвитку нафтогазовидобувної галузі Полтавщини» за участі голови обласної державної адміністрації, депутата обласної ради Олександра Удовіченка, першого заступника голови Державної служби геології та надр України Олексія Падалка, заступника голови обласної ради Володимира Марченка, заступника голови Сумської облдержадміністрації Ігоря Яговдика, голів районних державних адміністрацій та районних рад, керівників підприємств нафтогазового комплексу, наукових установ.

Виступаючи перед учасниками семінару Олександр Удовіченко, зокрема, зазначив, що Полтавщина продовжує залишатися національним лідером з видобутку вуглеводнів. За минулий рік в області видобуто 38 відсотків газу та 53 відсотки конденсату від загального обсягу по Україні.

Завдяки спільним зусиллям підприємств і влади в останні три роки вдалося спинити в області падіння видобутку та стабілізувати ситуацію. Однак розвідані запаси традиційних видів вуглеводнів зменшуються швидкими темпами, майже 30% ресурси цих копалин уже використано. Але надра регіону містять значний запас нових, нетрадиційних вуглеводнів, таких, як газ центрально-басейнового типу та сланцевих товщ. Наше завдання – узяти цей ресурс і спрямувати його на благо України.

Розвиток нафтогазового комплексу дає реальні переваги для економічного зростання регіону, добробуту людей. Підприємствам галузі, як держаним, так і приватним, необхідно вести діалог з територіальними громадами. Люди повинні знати, з чим пов’язана перспектива нарощення видобутку нетрадиційного газу.

Президент України Віктор Янукович ставить завдання не тільки наростити обсяги виробництва енергоресурсів, але й забезпечити впровадження енергозберігаючих технологій, скоротити споживання газу у бюджетній сфері як мінімум на 40 відсотків. Адже газове питання давно перетворилося з економічного у політичне. Потрібно зауважити, що в області щороку реалізуються сотні заходів на десятки мільйонів гривень із запровадження економного використання газу. Але зробити потрібно ще більше.

Завдання сьогоднішньої зустрічі – почути від учасників інформацію не тільки про досягнення, а й про проблеми, які стримують розвиток галузі, шляхи їх вирішення, перспективи діяльності у сфері користування надрами.