На порядку денному – бюджетні та майнові питання

e-mail Друк PDF

3 жовтня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, яке відбулося під головуванням Валерія Пархоменка, розглянуто профільні питання, внесені до проекту порядку денного вісімнадцятої сесії обласної ради. У роботі комісії взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Відповідно до порядку денного було розглянуто питання про внесення змін до показників обласного бюджету на 2013 рік. Як доповів директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка, на розгляд сесії обласної ради виноситься питання про внесення змін до показників обласного бюджету за рахунок вільного залишку бюджетних коштів загального, спеціального фонду на початок року та зменшення обсягу резервного фонду обласного бюджету на загальну суму 12,9 млн. грн.

Основна частка коштів обласного бюджету додатково спрямовується на галузь «охорона здоров’я» - 9 млн. грн., у тому числі на: придбання об’єднаному автогосподарству закладів та установ охорони здоров’я автомобілів швидкої допомоги, паливно-мастильних матеріалів та запасних частин, забезпечення технічного обслуговування автомобілів - 8,6 млн. грн.; проведення передпроектних робіт по реконструкції інфарктного відділення, встановлення автономної вентиляційної системи, проведення технічного обстеження споруд та інженерно-геологічних вишукувань в Полтавському обласному клінічному кардіологічному диспансері - 175,6 тис. грн.; придбання радіохімфармпрепаратів, проведення експертного обстеження та ремонту ліфтів в Полтавському обласному клінічному онкологічному диспансері – 172 тис. грн.; придбання вакцин для запобігання захворювань на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції для обласної клінічної інфекційної лікарні - 63 тис. грн.

На виконання заходів обласних програм спрямовується 1,8 млн. грн., у тому числі програми увічнення пам'яті видатних земляків на 2013 рік - 417,5 тис. грн.; програми підтримки обласного комунального підприємства „Аеропорт - Полтава” на 2013 рік та заходи по сплаті і погашенню заборгованості по заробітній платі - 99,6 тис.грн.; програми розвитку малого підприємництва у Полтавській області на 2013-2014 роки - 250 тис.грн.; цільової програми впровадження в області другої фази Проекту Європейського Союзу (ЄС) та Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” на 2012-2015 роки - 566,4 тис. грн.

Як доповів Павло Кропивка, для недопущення виникнення кредиторської заборгованості по субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною", здійснюється її перерозподіл по містах і районах області.

Також з метою забезпечення ефективного освоєння субвенцій з державного бюджету на надання пільг та допомог, виходячи з аналізу їх освоєння за 8 місяців поточного року, перерозподіляються між місцевими бюджетами області річні обсяги, а саме на: оплату житлово-комунальних послуг; придбання твердого палива та скрапленого газу; виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, тимчасової державної допомоги дітям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам; послуги зв’язку, інші передбачені законодавством пільги та компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян транспортом .

Депутати прийняли до відома інформацію Павла Кропивка та підтримали даний розподіл коштів.

У ході засідання депутати розглянули та схвалили питання про внесення змін до переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2013 році, затвердженого рішенням п'ятнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 28 лютого 2013 року на загальну суму 4 млн. грн.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів, бюджетна комісія погодила питання про внесення змін та доповнень до комплексної Програми профілактики правопорушень на 2011-2015 роки, регіональної Програми заходів з організації рятування людей на водних об?єктах Полтавської області на 2011 – 2015 роки, Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки, Програми розвитку туризму і курортів на 2011-2015 роки, Комплексної програми розвитку малого підприємництва у Полтавській області на 2013-2014 роки, Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки, Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, регіональної Програми розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області на 2012-2015 роки, рішення другої позачергової сесії обласної ради шостого скликання від 28 грудня 2010 року "Про цільову Програму підтримки інвестиційної діяльності, зміцнення міжнародного іміджу та розвитку міжнародного співробітництва Полтавської області на 2011-2013 роки", рішення п'ятнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 28 лютого 2013 року "Про прийняття цілісних майнових комплексів (майна) станцій та відділень екстреної (швидкої) медичної допомоги у спільну власність територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області".

Дані проекти рішень комісія рекомендувала внести на розгляд сесії обласної ради.

Члени бюджетної комісії також опрацювали питання про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, розглянули інші питання узгодженого порядку денного.