Полтавщина на шляху євроінтеграції

e-mail Друк PDF

Наприкінці вересня у Республіці Польща перебувала делегація з Полтавщини. Візит відбувся в рамках Угоди про дружбу і співробітництво між Лежайським повітом Підкарпатського воєводства та Пирятинським районом Полтавської області. До складу делегації увійшли заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови Пирятинської районної ради Василь Митропан, депутати, працівники виконавчого апарату районної ради та райдержадміністрації, а також самодіяльні артисти народного фольклорного ансамблю «Горлиця» Давидівського сільського Будинку культури.

Полтавці взяли участь у щорічному Міжнародному фестивалі української, єврейської і польської культури, на якому ансамбль «Горлиця» представив українські народні пісні. Учасників та гостей фестивалю привітали бургомістр м.Лежайськ, Володимир Марченко та Василь Митропан. Приємною несподіванкою для очільника Лежайська став запашний коровай, привезений із Полтавщини.

Також відбулися робочі зустрічі членів делегації із головою депутатів, маршаликом Підкарпатського воєводства, старостою Лежайського повіту.

Володимир Марченко від імені Полтавської обласної ради запропонував укласти Угоду про дружбу, співробітництво та партнерство між Підкарпатським воєводством та Полтавською областю. Ця пропозиція була із зацікавленням сприйнята польською стороною. Наразі досягнуто домовленості про відпрацювання та узгодження проекту угоди, підписання якої намічено після укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

За прикладом Пирятинського району Планується започаткування відносин між повітами Підкарпатського воєводства та районами Полтавської області, що сприятиме розвитку та поглибленню зв’язків у галузях культури, освіти, спорту, бізнесу, зеленого туризму, фермерстві.

За ініціативою Володимира Марченка також відбулася зустріч із паном Юрієм Рентом, керівником польсько-американського Фонду імені Яна Новака, на якій було обговорено питання стосовно проведення навчальних візитів до Польщі спеціалістів органів місцевого самоврядування Полтавщини, виконавчої влади, представників малого бізнесу, фермерів, студентів.

Як зазначив Володимир Марченко, вивчення та запровадження досвіду польських колег допоможе територіальним громадам Полтавської області спільно з міжнародними фондами більш ефективно вирішувати проблеми забезпечення якісної роботи галузі житлово-комунального господарства, охорони довкілля, застосовувати енергозберігаючі технології, підтримувати малий бізнес, фермерство, зелений туризм тощо.

Керівники Фонду ім. Яна Новака отримали запрошення від Володимира Марченка відвідати Полтавщину, зустрітися з керівництвом області та спланувати подальшу спільну роботу.