Передплата, як засіб сприяння поінформованості суспільства, має бути вчасною

e-mail Друк PDF

4 жовтня у відповідності до плану роботи на поточний рік відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, яке провів голова постійної комісії Микола Ганнущенко.

У роботі зібрання взяв участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, а також керівники дотичних до розгляду планових і сесійних питань порядку денного управлінь обласної ради, облдержадміністрації, установ, підприємств та ЗМІ.

Лейтмотивом активного обговорення стану забезпечення гласності та відкритості діяльності органів виконавчої влади і місцевого самоврядування у мережі Інтернет та через друковані ЗМІ стала теза про необхідність об’єктивних і аналітичних підходів до цієї справи, унеможливлення домінування гонитви за сенсаціями сумнівного ґатунку тощо.

З названої проблематики виступили Олег Коробов – заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації – начальник Управління інформації, Наталія Очкань – в.о. директора ОКІА “Новини Полтавщини ”, Віктор Кикоть – заступник головного редактора Всеукраїнської громадсько - політичної газети „Зоря Полтавщини”, Лариса Коба – головний редактор обласної газети “Село полтавське”.

Редактори двох провідних газет краю від імені усіх колег по журналістському цеху області із болем констатували проблему фактичного зриву передплатної кампанії, а відтак – потужного засобу інформування суспільства, спричиненого, на їхню думку, недолугістю і халатністю уповноваженої на те установи. Про це красномовно свідчить факт відсутності, навіть на цей календарний час, передплатних каталогів – основи з основ передплатної кампанії.

Ці заклики про допомогу були почуті і рішуче підтримані членами постійної комісії.

Микола Ганнущенко, Микола Перепелиця, Володимир Козуб, Валентина Петрова, Ігор Супруненко гостро актуалізували і розвинули окреслену проблему у контексті того, що у разі подальшого затягування із її вирішенням до винних будуть застосовані усі засоби депутатського впливу аж до винесення питання на сесію обласної ради.

Також рекомендовано Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації урізноманітнити партнерську взаємодію у питаннях забезпечення гласності та відкритості діяльності органів виконавчої влади і місцевого самоврядування із регіональними Інтернет-ресурсами, сприяти районним комунальним друкованим засобам масової інформації щодо створення веб-сайтів відповідних газет.

Редакціям Всеукраїнської громадсько - політичної газети „Зоря Полтавщини” та обласної газети “Село полтавське”, ОКІА “Новини Полтавщини” висловлено побажання продовжити та удосконалювати набуту позитивну практику висвітлення діяльності органів виконавчої влади і місцевого самоврядування краю, поширювати власний досвід серед колег на місцях.

У ході засідання, на підставі відповідних інформацій директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Миколи Перепелиці, було погоджено та рекомендовано обласній раді підтримати проекти рішень вісімнадцятої сесії обласної ради шостого скликання “Про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області” (в частині продовження дії трудового контракту із Іриною Соловйовою, директором комунального книжкового магазину “Планета” терміном на 1 рік) та “Про внесення змін та доповнень до Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки”.

Депутатами схвалено й ефективність та суспільну значимість діяльності комунального видавництва “Лубни”, про що доповіла його директор Тетяна Алєксєєва.

За підсумками обговорення стану виконання Програми інформатизації Полтавської області на 2011-2013 роки вирішено рекомендувати облдержадміністрації з метою подальшого розвитку інформаційного суспільства в області у контексті Закону України “Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки”, Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні, схваленої Кабінетом Міністрів України, інших нормативно-правових актів розробити проект Програми інформатизації Полтавської області на 2014-2016 роки, положення якої будуть спрямовані на сприяня розбудові «Електронного урядування» - формі організації державного управління, за якого відбувається активна взаємодія органів державної влади та органів місцевого самоврядування із суспільством, людиною, бізнесом тощо за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій.

Опрацьовано ще низку технічних питань діяльності постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери.