На виконання соціальних ініціатив Президента України

e-mail Друк PDF

8 жовтня під головуванням Анатолія Олійника відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, на якому розглянуто профільні питання, внесені до проекту порядку денного вісімнадцятої сесії обласної ради.

У роботі комісії взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко, начальник управління майном обласної ради Сергій Сагайдачний, член Громадської ради при облдержадміністрації Віктор Демочко.

Про внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки доповіла Людмила Корнієнко. Як зазначила доповідач, корегування Програми зумовлене новими соціальними ініціативами Президента України Віктора Януковича, спрямованими на підвищення рівня соціального захисту окремих категорій громадян.

Проект рішення, зокрема, передбачає збільшення одноразової матеріальної допомоги найбільш вразливим верствам населенням: онкохворим дітям, вдовам ліквідаторів аварії на ЧАЕС та воїнів-інтернаціоналістів, одиноким непрацездатним громадянам та ін. Заплановано виділення додаткових коштів на створення належних умов перебування підопічних в будинках-інтернатах системи соціального захисту (заміну кухонного і прального обладнання, розвиток підсобних господарств), підтримку статутної діяльності громадських організацій ветеранів, інвалідів тощо.

Цей проект рішення комісія підтримала та рекомендувала внести на розгляд сесії.

У контексті даного питання депутати звернули увагу на рівень тарифів на газ для будинків-інтернатів системи соціального захисту, які, на їхнє переконання, не повинні бути вищими за відповідні тарифи для населення. Відтак, на пропозицію заступника голови обласної ради Володимира Марченка, комісія ухвалила звернутися до голови обласної ради з проханням порушити зазначену проблему на засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України.

У ході засідання депутати розглянули звіт директора Грабарівського психоневрологічного будинку-інтернату Григорія Тягуна та підтримали продовження з цим керівником терміну дії трудового контракту.