Вісімнадцята сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

9 жовтня відбулася вісімнадцята сесія обласної ради. Вів пленарне засідання голова обласної ради Іван Момот.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації і обласної ради, начальники обласних управлінь і служб, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

На початку засідання, за традицією, відбулося нагородження.

Голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко та голова обласної ради Іван Момот вручили Почесну грамоту Верховної Ради України депутату Автозаводської районної в місті Кременчуці ради, начальнику відділу кадрів ПАТ «Кременчукм’ясо» Людмилі Логвиненко, Грамоту Верховної Ради України - директору Полтавської дитячої музичної школи №1 імені П.Майбороди Євгену Дуднику, Почесну грамоту обласної ради та цінний подарунок – ветерану місцевого самоврядування Олександру Полієвцю.

Голова обласної ради Іван Момот оприлюднив повідомлення про вихід депутата Дмитра Хрістова з фракції Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» в обласній раді.

Наразі депутати сформували порядок денний, включивши до нього двадцять додаткових питань, затвердили регламент роботи сесії та приступили до розгляду проектів рішень.

Обласна рада внесла зміни до Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2013-2015 роки, комплексної Програми профілактики правопорушень на 2011-2015 роки, регіональної Програми заходів з організації рятування людей на водних об?єктах Полтавської області на 2011 – 2015 роки, цільової Програми підтримки інвестиційної діяльності, зміцнення міжнародного іміджу та розвитку міжнародного співробітництва Полтавської області на 2011-2013 роки, обласної Програми розвитку туризму і курортів на 2011-2015 роки, рішення п'ятнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 28 лютого 2013 року «Про Програму підтримки обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава» на 2013 рік та заходи по сплаті і погашенню заборгованості по заробітній платі»; зміни та доповнення - до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки, Комплексної програми розвитку малого підприємництва у Полтавській області на 2013-2014 роки, Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки, Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, регіональної Програми розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області на 2012-2015 роки.

Депутати затвердили внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2013 році, прийняли нову редакцію Положення про Порядок використання коштів, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, та Порядок розгляду обласною радою питань користування надрами на території Полтавської області.

Своїми рішеннями сесія присвоїла ім’я В.І. Литвиненка Комунальному вищому навчальному закладу І рівня акредитації Полтавської обласної ради «Кременчуцький медичний коледж», ім’я Василя Кричевського – Полтавському краєзнавчому музею.

У контексті питання «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2013 рік» за рахунок вільного залишку бюджетних коштів на початок року та зменшення обсягу резервного фонду обласна рада спрямувала кошти на придбання автомобілів швидкої допомоги, проведення передпроектних робіт із реконструкції приміщень обласного клінічного кардіологічного диспансеру, виконання обласних програм, формування бюджету розвитку, природоохоронні заходи, охорону та раціональне використання земель та ін.

Депутати підтримали проекти рішень стосовно надання у користування мисливських угідь на території Решетилівського та Зіньківського районів.

У ході пленарного засідання було розглянуто ряд майнових і кадрових питань. Зокрема, щодо приймання-передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області, внесення змін до рішення п'ятнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 28 лютого 2013 року «Про прийняття цілісних майнових комплексів (майна) станцій та відділень екстреної (швидкої) медичної допомоги у спільну власність територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області», продовження терміну дії трудових контрактів із керівниками об'єктів спільної власності територіальних громад області.

Сесія підтримала проект рішення, ініційований фракціє Комуністичної партії України в обласній раді, про відзначення на регіональному рівні 95-ї річниці створення ВЛКСМ.

Потому було розглянуто блок питань щодо використання надр. Обласна рада погодила отримання без проведення аукціону спеціальних дозволів підприємствам на видобування природного газу, конденсату; на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянок підземних прісних вод; на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку та видобування торфу; на видобування корисних копалин газоконденсатних та нафто газоконденсатних родовищ; переоформлення гірничого відводу для розробки родовища суглинків.

У ході пленарного засідання обласна рада прийняла Звернення до Кабінету Міністрів України щодо відшкодування коштів з Державного бюджету по різниці в тарифах на послуги водопостачання та водовідведення; Звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо підтримки Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом; підтримала депутатські запити Олександра Масенка, Валерія Капленка, Юрія Кривошеєва, Юрія Шляхового, Петра Ворони.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення по 46-ти питаннях порядку денного сесії.

У «різному» депутат Петро Ворона звернув увагу на необхідність спрощення системи оформлення документів на оренду земельних часток (паїв), депутат Іван Коваль порушив проблему щодо забезпечення населення Карлівського району зрідженим газом.

В інтерв’ю журналістам місцевих ЗМІ голова обласної ради Іван Момот відзначив активну роботу депутатів у постійних комісіях по розгляду проектів рішень, завдяки чому, на його думку, сесія пройшла швидко і організовано.

Іван Момот наголосив на тому, що обласна рада вкотре підтвердила пріоритет галузі охорони здоров’я у фінансуванні, виділивши з обласного бюджету на потреби обласних медичних закладів 9 млн. грн.

Щодо прийнятого сесією Звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо підтримки Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом, голова обласної ради зазначив, що цим рішенням депутати підтримали курс Президента України Віктора Януковича, Уряду та Верховної Ради України на євроінтеграцію, який сприяє консолідації не лише політичних сил, а й усього українського суспільства.

Висловив Іван Момот свою думку й стовно рішення обласної ради про відзначення на регіональному рівні 95-ї річниці створення ВЛКСМ.

- Не хотів, щоб це питання політизували, - сказав Іван Момот. - Рішення спрямоване на вияв уваги до нашого історичного минулого, з яким пов’язана доля багатьох людей - представників старшого покоління. Органам влади рекомендовано сприяти відзначенню ювілейної дати, організації тематичних заходів, впорядкуванню пам’ятників і пам’ятних місць, пов’язаних із історією комсомолу. Виділення з бюджету будь-яких коштів на відзначення 95-ї річниці створення ВЛКСМ рішення обласної ради не передбачає.

 

 

Звернення

до Кабінету Міністрів України

 

За станом на 01.09.2013 року в Полтавській області підприємства обласної комунальної власності, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, мають заборгованість за спожиту електроенергію в сумі 136 млн. грн., яка постійно зростає.

Погасити зазначену заборгованість за спожиту електроенергію перед ПАТ «Полтаваобленерго» та уникнути її зростання можливо за рахунок субвенції з Державного бюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах на послуги централізованого водопостачання та водовідведення.

Погашення цієї заборгованості регулюється постановами Кабінету Міністрів України від 11.06.2012 року № 517 та від 20.03.2013 року № 167. Відповідно до цих постанов, перерахування субвенції здійснюється на суму заборгованості, що зареєстрована у енергопостачальної компанії перед ДП «Енергоринок».

Однак, енергопостачальна компанія ПАТ «Полтаваобленерго» забезпечує повну оплату купованої електричної енергії, тому дана заборгованість у ПАТ «Полтаваобленерго» перед ДП «Енергоринок» відсутня.

Як результат, підприємства, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, не мають можливості взяти участь у взаєморозрахунках з енергопостачальним підприємством для погашення заборгованості з різниці в тарифах.

З метою врегулювання даного питання, просимо внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 року № 167, які дадуть підставу ПАТ «Полтаваобленерго» здійснювати перерахування субвенції до ДП «Енергоринок» за куповану електроенергію в поточному місяці в межах обсягів місячного споживання.

Прийнято

вісімнадцятою сесією

Полтавської обласної ради

шостого скликання

9 жовтня 2013 року

 

Звернення

до Президента України, Кабінету Міністрів України,

Верховної Ради України

2013 рік без перебільшення може стати історичним та вирішальним для євроінтеграційних прагнень українського суспільства. Україна ще ніколи не була настільки близькою до принципових здобутків на своєму шляху європейської інтеграції.

28 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт «Східного партнерства», під час якого очікується підписання Угоди про асоціацію України з Європейським союзом, заснованої на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції включно з глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі.

Ми переконані, що в українському суспільстві сформувався запит на європейський вибір, а тому підписання Угоди про асоціацію повністю відповідає інтересам українського народу. Така подія є виконанням зобов’язань, які були взяті на себе українською владою.

Полтавська обласна рада схвалює прагнення до політичного компромісу та консолідованих дій у стінах Верховної Ради України щодо прийняття законодавчих актів, передбачених Порядком денним асоціації.

Ми, депутати Полтавської обласної ради, закликаємо українську владу та опозицію виявити політичну волю і здійснити конкретні дії щодо підготовки та підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

 

Прийнято

вісімнадцятою сесією

Полтавської обласної ради

шостого скликання

9 жовтня 2013 року